Інтерфакс-Україна
17:19 04.04.2021

Зеленський підписав указ про вакцинацію населення від коронавірусу

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про вакцинацію населення проти коронавірусу, що передбачає створення Національного плану вакцинації проти COVID-19, згідно з яким більшість дорослого населення України має отримати щеплення до кінця поточного року.

Відповідний документ №139/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року "Про Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, до кінця 2021 року" було оприлюднено на сайті президента в неділю.

Як повідомляє прес-служба глави держави, згідно з рішенням РНБО, Кабінет міністрів України в семиденний термін повинен забезпечити розробку і затвердження Національного плану вакцинації проти COVID-19 з урахуванням кращого міжнародного досвіду.

"Зокрема, має бути встановлено мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень, визначено джерела та строки постачання вакцин для профілактики коронавірусної хвороби, осіб, відповідальних за реалізацію плану, кінцевою метою якого є охоплення щепленнями більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року для формування колективного імунітету до коронавірусу", - повідомляють в Офісі президента.

Там зазначають, що уряд має активізувати переговори з виробниками вакцин проти COVID-19, а також щодо залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації кампанії з вакцинації в Україні.

"Міністерство охорони здоров'я повинне вжити невідкладних дієвих заходів щодо постачання в Україну в максимально стислі строки необхідної кількості вакцин для специфічної профілактики коронавірусної хвороби та забезпечення доступу населення до вакцинації; забезпечити проведення ефективної інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо вакцинації", - йдеться в повідомленні.

В ОП також наголошують, що рішення передбачає, що Міністерство закордонних справ має вжити невідкладних заходів, спрямованих на підвищення ефективності співпраці з іноземними державами та міжнародними організаціями з постачання в Україну вакцин проти COVID-19.

Указ про введення в силу рішення РНБО набуває чинності з дня його опублікування.

Як повідомлялося, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що найближчим часом президент Зеленський підпише указ про вакцинацію населення України.

"Відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони (2 квітня – ІФ), і одним з ключових питань на розгляді, а я хотів би на це звернути увагу - розглядалося питання про вакцинацію. У нас дуже складна ситуація з поширенням коронавірусної інфекції. Найближчим часом буде указ президента, який відобразить рішення РНБО, щодо вакцинації нашого населення", - заявив Данилов в ефірі телеканалу "Україна" ввечері 2 квітня. Деталі рішення РНБО його секретар тоді не розкрив.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Клименко відвідав Донеччину та Харківщину: заслухав доповіді про ситуацію на лінії фронту

Франція вимагає надійних гарантій безпеки для України, перш ніж обговорювати територіальні питання – ЗМІ

Рада планує запровадити системну підготовку громадян до національного спротиву

в Україну з РФ та ТОТ повернулись 15 українців за процедурою взаємного возз’єднання сімей – зустріч Лубінця і Москалькової

Суд відмовив Держетнополітики у задоволенні апеляції щодо забезпечення позову у справі про припинення діяльності УПЦ (МП)

Головним пунктом порядку денного саміту ЄС буде Україна – високопосадовий європейський дипломат

Шмигаль на "Рамштайні" звернувся до партнерів із пропозицією спрямовувати щонайменше 0,25% ВВП на оборонні потреби України

Сибіга закликав держави-члени ЄС увалити рішення щодо "репараційного кредиту" цього тижня: є щонайменше 5 причин, чому це необхідно саме зараз

США залишили в силі вимоги вивести українські війська з Донбасу - ЗМІ

Канада на "Рамштайні" оголосила про новий пакет підтримки України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА