13:43 05.04.2021

"Харківські угоди" фіксують порушення РФ своїх юридичних зобов'язань на тлі тимчасової окупації Криму - МЗС України

2 хв читати
"Харківські угоди" фіксують порушення РФ своїх юридичних зобов'язань на тлі тимчасової окупації Криму - МЗС України

Угода про перебування Чорноморського флоту Росії на території України фіксує порушення РФ своїх юридичних зобов'язань на тлі тимчасової окупації Кримського півострова і надає Україні додаткові аргументи під час розгляду в міжнародних судах питань притягнення Росії до відповідальності та компенсації збитків за окупацію Криму, заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Російська Федерація денонсувала в односторонньому порядку угоду про перебування Чорноморського флоту Росії на території України в березні 2014 року для уникнення відповідальності за захоплення Криму. Україна не визнала цієї денонсації. Ми продовжуємо вважати угоду чинною, оскільки вона фіксує порушення Росією своїх юридичних зобов'язань на тлі тимчасової окупації Кримського півострова", - сказав Ніколенко агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Він зазначив, що аргументами для цього є те, що угода фіксує тимчасовий характер базування ЧФ, залишає чинними зобов'язання Росії не мати в його складі ядерної зброї, встановлює загальну чисельність особового складу, кораблів, озброєнь і визначає місця тимчасової дислокації, зобов'язує військові формування флоту поважати суверенітет і законодавство України.

"Порушення положень угоди надає нам додаткові аргументи під час можливого розгляду в міжнародних судах питань притягнення Росії до відповідальності та компенсації збитків за окупацію Криму. Не забуваймо, що за розміщення ЧФ Росія несе перед Україною і фінансові зобов'язання. Ігнорування взаємних розрахунків створює також підстави для боргових позовів", - зазначив речник.

Він наголосив, що здійснивши збройну агресію й окупувавши частину української території, Росія порушила численні норми міжнародного права, зокрема двосторонні договори.

"Українська сторона здійснює системну роботу для відновлення порушених прав України. Повернемося також і до питань реституції, зокрема за договором про ЧФ РФ", - додав Ніколенко.

Як повідомлялося, 19 березня Рада національної безпеки і оборони (РНБО) запровадила економічні санкції стосовно деяких колишніх високопоставлених осіб та осіб, які сприяють зміцненню окупаційного режиму в Криму та на Донбасі. Зокрема, стосовно екс-президента Віктора Януковича, колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова, міністра оборони Павла Лебедєва, міністра освіти Дмитра Табачника, генерального прокурора Віктора Пшонки та інших чиновників.

У СБУ повідомили, що в 2014 році ці посадові особи сприяли спецслужбам РФ в окупації українських територій, координували злочинну діяльність силових структур, перешкоджали правам і свободам громадян, зокрема на "референдумі" в Криму.

"Окремі епізоди їхньої діяльності за період 2014 року досі розглядають у судах. Деякі з цих чиновників причетні до підписання "Харківських угод". А частина - досі працює на зміцнення окупаційного режиму в Криму і на Донбасі", - зазначив глава СБУ Іван Баканов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА