18:10 07.04.2021

Іран не повідомив Україні, яким чиновникам пред'явив обвинувачення у справі про збитий літак "МАУ" - Єнін

2 хв читати
Іран не повідомив Україні, яким чиновникам пред'явив обвинувачення у справі про збитий літак "МАУ" - Єнін

Українській стороні не відомі імена посадових осіб Ірану, яким пред'явили обвинувачення у справі про збитий пасажирський літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") у січні 2020 року, повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Із цих 10 осіб, яким начебто пред'явлено обвинувачення, українська сторона не знає жодного конкретного імені. Іранська сторона до цього часу не передала нам жодних деталей. Відповідно, ми не можемо знати, чи справді це ті особи, які причетні до цієї катастрофи, чи ні", - сказав Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" у середу.

Заступник міністра нагадав про неодноразові "інформаційні зливи" у мас-медіа Ірану, які згодом не підтверджуються. "Ми неодноразово закликали іранську сторону до більшої прозорості, і в напрямі технічного розслідування, і в напрямі кримінально-правового переслідування осіб, причетних до збивання "Боїнга", - сказав він.

Єнін зазначив, що технічне розслідування аварії українського літака проведено головним чином для того, щоб виправдати дії іранської сторони. Жодне з фактичних зауважень із української сторони в цьому технічному звіті не враховано, сказав він.

"Іранська сторона, по суті, не надала жодної конкретної відповіді нашим органам досудового розслідування та Генеральній прокуратурі щодо обставин розслідування кримінального провадження. Наш переговорний процес, незважаючи на певні позитивні обіцянки, також не зайшов нікуди у напрямі поглиблення, зважаючи на те, що ці обіцянки залишаються виключно на словах. Справа, на превеликий жаль, не рухається вперед", - наголосив Єнін.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА