11:36 08.04.2021

Харківський окружний адмінсуд відмовився скасувати рішення про обрання Терехова секретарем міськради

2 хв читати
Харківський окружний адмінсуд відмовився скасувати рішення про обрання Терехова секретарем міськради

Харківський окружний адміністративний суд відмовився визнати протиправним і скасувати рішення першої сесії Харківської міськради VIII скликання про обрання секретарем міськради Ігоря Терехова.

"У задоволенні адміністративних позовів... про визнання протиправним і скасування рішення відмовити", - йдеться у рішенні судді Олени Заічко.

Рішення не набрало законної сили. Протягом 30 днів з дня його складання в повному обсязі на нього може бути подано апеляційну скаргу.

У мотивувальній частині документа зазначено, що у справі було відкрито спрощене провадження, воно розглядалося без виклику сторін. Суд об'єднав в одну справу позови, подані депутатами міськради Ігорем Черняком та Дмитром Булахом (обидва - "Блок Світличної "Разом") та їхнім колегою від "Слуги народу" Аліною Мустафаєвою.

Позивачі заявили, що рішення про обрання секретаря міськради було ухвалено з порушеннями чинного законодавства. Зокрема, Геннадій Кернес, новообраний міський голова, не складав присягу, а, отже, на думку позивачів, не мав права і законних підстав подавати подання про обрання Ігоря Терехова секретарем міськради.

Позивачі також вважають, що під час обрання Терехова було порушено принцип "правової процедури". Крім цього, на їхню думку, Кернес не міг скласти подання кандидатури Терехова та підписати його електронним цифровим підписом.

У своєму відгуку на позов відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на те, що новообраний міський голова не зобов'язаний повторно складати присягу для отримання повноважень, оскільки вже складав цю присягу, коли був обраний міським головою вперше. На думку відповідача, всі дії голови Харківської міської територіальної виборчої комісії на першому пленарному засіданні міськради VIII скликання здійснювалися в рамках повноважень, а подання про обрання Терехова надійшло від "належного суб'єкта з належним та чинним підписом автора".

"Відповідачем доведено правомірність оскаржуваного рішення, а твердження позивачів спростовані обставинами, встановленими судом під час розгляду цієї справи. Отже, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню", - підсумувала суддя Заічко.

Як повідомлялося, 9 грудня 2020 року секретарем Харківської міськради VIII скликання було обрано депутата від "Блоку Кернеса - Успішний Харків" Ігоря Терехова. Підставою для його обрання стало подання, у якому, як стверджував головуючий на сесії Олександр Новак, був електронний цифровий підпис міського голови Геннадія Кернеса. Сам Кернес на сесії був відсутній, оскільки з 17 вересня перебував на лікуванні в німецькій клініці "Шаріте".

11 грудня стало відомо, що стан Кернеса погіршився, він був на гемодіалізі. 16 грудня Кернес помер.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА