Інтерфакс-Україна
12:38 08.04.2021

Офіс генпрокурора скерував до МКС повідомлення за фактами віроломного вбивства українських військових під час Іловайської трагедії та оборони ДАП

2 хв читати
Офіс генпрокурора скерував до МКС повідомлення за фактами віроломного вбивства українських військових під час Іловайської трагедії та оборони ДАП

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав і скерував до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) інформаційне повідомлення про порушення міжнародного гуманітарного права з боку представників РФ і підконтрольних їм незаконних збройних формувань у Донецькій області в 2014-2015 роках.

Як повідомляється на сайті Офісу генпрокурора, прокурори департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту зібрали факти і докази, що підтверджують віроломне вбивство і поранення українських військових під час подій в Іловайську 29 серпня 2014 року і під час оборони Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року. Інформаційне повідомлення підготовлено на основі матеріалів кримінальних проваджень, фото і відео з відкритих джерел, а також зібраних речових доказів.

"Віроломні вбивства та поранення військовослужбовців Збройних сил та інших військових формувань України відбувались на тлі гуманітарних домовленостей. Під час забезпечення у районі Іловайська "зеленого коридору" для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по ним, а також по автомобілю з символом "Червоного Хреста", було здійснено інтенсивні обстріли. Це призвело до загибелі 366 українських військових, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 – зникли безвісти", - йдеться в повідомленні.

"Під час оборони Донецького аеропорту представники окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області… запросили режим "тиші" для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених. Проте перемир’я було використано для прихованого мінування позицій ЗСУ та після його завершення віроломного підриву. Тоді загинуло 25 військовослужбовців, 22 – захоплено у полон, одного полоненого було вбито", - розповіли в Офісі генпрокурора.

У повідомленні наголошується, що віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є військовим злочином і порушує ст.37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, що забороняє "вбивати, наносити поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський підписав закон, що посилює соціальні гарантії для родин загиблих громадян із особливими заслугами

Об’єкти "Нафтогазу" другу добу під масованими ударами РФ

Нардеп Гунько отримав 4 роки тюрми за земельні оборудки

Окупанти завдали удару по залізничній станції в Конотопському районі, загорівся електровоз

FPV-дрони РФ вдарили по енергетиках ДТЕК на Дніпропетровщині

Бурштинська ТЕС відновлює роботу після ворожої атаки - мер

Бійці Інтербату 12-ї бригади Нацгвардії "Азов" зачистили від окупантів село на добропільському напрямку

СБУ повідомила про підозру ще чотирьом псевдоблогерам, які "зливали" у соцмережі позиції ЗСУ

Зеленський: у Києві 1,4 тис. будинків без опалення, буде роздано 40 тис. "пакунків тепла"

Генштаб ЗСУ повідомив про ураження ворожого складу боєприпасів, пункту управління та знищення складу БпЛА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА