16:38 08.04.2021

Глави МЗС України та Польщі домовилися консолідувати міжнародну підтримку Києву на тлі загострення агресії РФ

2 хв читати

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поінформував міністра закордонних справ Республіки Польща Збігнєва Рау, який відвідав Україну з терміновим візитом на його запрошення, про системне загострення Росією безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України, стягування російських військ до кордонів України, збільшення інтенсивності російської пропаганди.

"Збігнєв Рау висловив занепокоєння цими діями Росії та запевнив: Польща незмінно та міцно підтримує Україну в її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність", - йдеться в повідомленні МЗС України в четвер.

Як зазначено, керівники української та польської дипломатії домовилися докласти спільних зусиль для консолідації дієвої міжнародної підтримки України в протидії російській агресії. Сторони обговорили поглиблення військово-політичної співпраці.

Крім того, Польща висловила підтримку курсу України на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО.

Сторони обговорили енергетичну складову регіональної безпеки, зокрема в контексті реалізації проекту "Північний потік-2", зазначили в МЗС України.

Міністри обговорили майбутнє головування Польщі в ОБСЄ, приділили особливу увагу зміцненню взаємодії України, Польщі та Литви у форматі "Люблінського трикутника" та підготовці інавгураційного саміту "Кримської платформи".

"Наші країни об'єднані спільним баченням минулого та майбутнього Європи. Україна є невід'ємною частиною цілісної, вільної та мирної Європи, а її вступ в ЄС і НАТО стане природним етапом історичного процесу", - наводить слова Кулеби прес-служба МЗС України.

Міністри домовилися про спільні зусилля для збільшення обсягів торгівлі та інвестицій, створення нових можливостей для компаній двох країн.

Сторони обговорили подальшу взаємодію у військово-технічному співробітництві, транскордонній та прикордонній співпраці, збереженні культурно-історичної спадщини, протидії наслідкам пандемії COVID-19.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА