21:00 08.04.2021

Венедіктова і Денісова обговорили співпрацю в сфері дотримання прав людини в місцях позбавлення волі

2 хв читати
Венедіктова і Денісова обговорили співпрацю в сфері дотримання прав людини в місцях позбавлення волі

Генпрокурор Ірина Венедіктова і уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова обговорили співпрацю в сфері дотримання прав людини в місцях позбавлення волі.

"У четвер, 8 квітня 2021 року, в Офісі Генерального прокурора відбулася робоча зустріч Генерального прокурора Ірини Венедіктової з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою. Під час зустрічі було обговорено питання співпраці між органами прокуратури України та Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини у сфері дотримання прав людини в місцях несвободи", - сказано в повідомленні.

Так, під час зустрічі було підписано спільний наказ про створення міжвідомчої робочої групи з питань взаємодії між Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та органів прокуратури на виконання Меморандуму про співпрацю між органами та Плану заходів щодо його реалізації.

"Підписаний сьогодні документ ще більше консолідує наші спільні практичні зусилля", - зазначила генеральний прокурор.

Денісова, в свою чергу, наголосила на важливості реалізації заходів у рамках співпраці, зокрема, проведення одночасних моніторингових візитів та перевірок у місцях позбавлення волі. Також вона наголосила на необхідності координації діяльності на рівні обласних прокуратур та регіональних представництв уповноваженого, а також узгодження спільних заходів щодо зміни законодавства в сфері протидії тортурам.

Зазначається, що з моменту співпраці було розглянуто 55 матеріалів про виявлені порушення вимог законодавства в місцях позбавлення волі, які надійшли від Офісу омбудсмена і його представників. За результатами прокурорських перевірок внесено 42 документи реагування, розпочато 13 кримінальних проваджень.

"Наші прокурори також у межах компетенції проводили перевірки установ позбавлення волі та інших місць примусового тримання громадян. За їх результатами за 2020-2021 роки внесено майже 9000 документів прокурорського реагування, притягнуто до відповідальності 6,4 тисячі посадових осіб, звільнено 170 незаконно утримуваних осіб, приведено у відповідність із законом або скасовано 900 актів", - наголосила Венедіктова.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЦВК Киргизстану підведе підсумки референдуму про Конституцію упродовж 15 днів

До кінця року перед Міністерством охорони здоров'я стоїть завдання зробити 47 млн. COVID-щеплень

Конституційний референдум у Киргизстані відбувся

Жіночі асоціації вимагають відставки голови Євроради після протокольного інциденту в Анкарі

Китай на початковому етапі пандемії COVID-19 не зміг надати повного доступу до інформації про те, що відбувається

Влада Харкова просить пільговиків утриматися від поїздок у громадському транспорті в години пік у зв'язку з ситуацією з COVID-19

В Індії на тлі зростання захворюваності COVID-19 заборонили експорт лікарського препарату "Ремдесивір"

У Києві за добу 697 людей захворіли Covid-19, 42 померли, 236 одужали

У "червоній зоні" епіднебезпеки половина областей України і Київ

Боррель: Повернення до миру в М'янмі ускладнює геополітична конкуренція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА