Інтерфакс-Україна
07:16 10.04.2021

Відправка бойових кораблів США в Чорне море є стандартною операцією

2 хв читати
Відправка бойових кораблів США в Чорне море є стандартною операцією

Відправлення кораблів ВМС США в Чорне море є регулярною операцією, які зазвичай координуються з Анкарою в рамках конвенції Монтре, заявив у п'ятницю представник Пентагону Джон Кірбі.

"Ми регулярно організовуємо операції в Чорному морі. Ми нещодавно відправили туди кораблі. Це не є чимось новим", - сказав Кірбі під час брифінгу.

"Ми ясно координуємо входження в Чорне море відповідно до конвенції Монтре з Туреччиною", - наголосив представник Пентагону.

За словами Кірбі, США "використовують авіацію, флот, працюють там всюди, де це дозволяє міжнародне право".

Представник Пентагону заявив, що не збирається говорити про "майбутні операції" в Чорному морі і не буде "підтверджувати інформацію турецьких ЗМІ" про відправку кораблів ВМС США в Чорне море наступного тижня.

Також, говорячи про пересування Росії поблизу України, Кірбі заявив, що Вашингтон "хоче більшої ясності" в тому, що стосується намірів Москви.

"Ми хочемо, щоб російська сторона була більш транспарентна в питанні нарощування військової потужності в Криму, а також уздовж східного кордону України. Це не зовсім ясно", - сказав представник Пентагону.

"Ми не віримо, що це сприяє стабільності і безпеці в регіоні", - додав він.

Раніше в п'ятницю канал NTV з посиланням на МЗС Туреччини повідомив, що США повідомили турецьку владу про відправку двох бойових кораблів в Чорне море наступного тижня.

"Нас повідомили дипломатичними каналами про те, що два кораблі ВМС США вийдуть в Чорне море відповідно до конвенції Монтре", - цитує канал заяву турецького міністерства.

Зазначається, що кораблі, як очікується, пробудуть у Чорному морі до 4 травня.

У четвер представник Пентагону заявив CNN, що Вашингтон розглядає можливість відправки найближчими тижнями військових кораблів в Чорне море на тлі посилення присутності російських військ на кордоні з Україною.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Литва організовує на своїй території виробництво української зброї – Міноборони

На Харківщині співробітниця моргу обкрадала загиблих українських воїнів

Через ворожий обстріл знеструмлені шахти на Добропіллі, під землею 148 шахтарів –Волинець

СБУ затримала двох дівчат, які готували для ворога теракти проти військових ЗСУ

DeepState вперше повідомив про окупацію двох сіл в Дніпропетровській області

У Торецьку військовослужбовці бригади "Лють" здійснили надскладну і феєрично успішну операцію

У столичному театрі ім.Франка відкривається виставка, присвячена Казимиру Малевичу

Військовослужбовиця з Полтавщини замість служби відвідувала закордонні курорти - ДБР

На Харківщині російський дрон поцілив по цивільній автівці, двоє постраждалих

Критична інфраструктура частини Шосткинської громади працює на резервному живленні після обстрілу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА