08:59 10.04.2021

Китайська влада оштрафувала Alibaba на рекордні $2,7 млрд за порушення антимонопольного законодавства

2 хв читати
Китайська влада оштрафувала Alibaba на рекордні $2,7 млрд за порушення антимонопольного законодавства

Державне управління з контролю за ринком КНР наклало штраф на Alibaba Group Holdings Co., Ltd., визнавши компанію винною у порушенні китайського антимонопольного законодавства, повідомляється на сайті регулятора.

Регулятор зажадав від Alibaba Group припинити протиправну діяльність і наклав штраф у розмірі 4% від усього обсягу продажу в Китаї за 2019 рік - загальна сума стягнення становитиме 18,228 млрд юанів ($2,78 млрд). Розмір штрафу перевищив рекордні в корпоративній історії країни $975 млн, виплачені американською Qualcomm.

У грудні минулого року управління почало розслідування стосовно Alibaba Group, угледівши в діях компанії зловживання своїм домінуючим становищем на китайському ринку онлайн-платформ роздрібної торгівлі. Регулятор дійшов висновку, що Alibaba Group з 2015 примушувала користуватися її послугами "без права вибору", наприклад, забороняючи продавцям відкривати магазини на інших платформах.

Газета The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела раніше повідомила, що в Китаї можуть накласти на Alibaba рекордний штраф, а також вимагати від компанії продажу активів, які не мають стосунку до її основних операцій у сфері онлайн-комерції. Alibaba за багато років створила значний портфель медіаактивів: компанія володіє часткою в Weibo, англомовній гонконгській газеті South China Morning Post і деякими іншими активами.

У листопаді 2020 року влада КНР скасувала IPO контрольованої Alibaba Ant Group, найбільшої в Китаї компанії сфери фінансових технологій після того, як засновник компанії Джек Ма виступив на фінансовому форумі в Шанхаї, де критично висловився про дії китайських регуляторів.

Сам Джек Ма покинув пост голови ради директорів Alibaba ще в 2019 році і поступово скорочував частку в компанії. Згідно з даними на липень 2020 року, він володів менше 5% акцій Alibaba.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА