19:45 11.04.2021

Конституційний референдум у Киргизстані відбувся

2 хв читати
Конституційний референдум у Киргизстані відбувся

У Киргизстані відбувся конституційний референдум, який передбачає затвердження президентської форми правління в країні, на дільниці прийшли понад 30% виборців, заявив віце-прем'єр країни Улукбек Кармишаков на брифінгу в неділю.

"Понад 30% виборців прийшли на референдум", - заявив Кармишаков.

Референдум вважається таким, що відбувся при явці не менше 30% виборців, підрахунок голосів триває.

"Вважаю, ми успішно провели і завершили референдум і місцеві вибори. На дільницях не було зафіксовано грубих порушень", - зазначив він.

Одночасно з референдумом у 28 містах і 420 сільських округах країни пройшли вибори до місцевих рад. Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 (05:00 за Києвом) і закрилися о 20:00 (17:00 за Києвом).

За даними ЦВК, до остаточного списку виборців на референдумі увійшли 3,6 млн людей. На території республіки сформовані 2 тис. 435 виборчих дільниць, за межами країни - 48.

Основний закон республіки був прийнятий 5 травня 1993 року, потім у нього неодноразово вносилися зміни, які спочатку були спрямовані на посилення президентської влади, потім у бік посилення ролі парламенту через партійні вибори.

10 січня цього року одночасно з достроковими виборами глави держави в Киргизстані відбувся ще один референдум, і понад 84% виборців проголосували за повернення до президентської республіки.

Нова редакція Конституції передбачає затвердження в республіці президентської форми правління, введення інституту Народного Курултаю (Народних Зборів), а також скорочення кількості депутатів парламенту з нинішніх 120 до 90.

Відповідно до нової Конституції, обраний президент Киргизстану може очолювати республіку не більше двох 5-річних термінів (чинний Основний закон передбачає обрання глави держави терміном на шість років один раз - ІФ).

У редакції нової Конституції зазначено, що структура і склад уряду визначаються президентом, діяльність уряду на чолі з прем'єром забезпечується адміністрацією президента. Глава уряду зі свого боку очолює адміністрацію президента.

Також пропонується вивести Конституційну палату зі складу Верховного суду, утворивши Конституційний суд Киргизстану.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА