19:51 12.04.2021

Заступник голови Офісу президента обговорив військову ескалацію на українсько-російському кордоні з послом Швеції

2 хв читати
Заступник голови Офісу президента обговорив військову ескалацію на українсько-російському кордоні з послом Швеції

Заступник керівника Офісу президента Роман Машовець зустрівся з послом Швеції Тобіасом Тибергом та обговорив питання погіршення ситуації на сході України та поблизу її кордону, а також можливі шляхи стримування російської агресії, повідомляє прес-служба президента України.

"Роман Машовець подякував за підтримку Швецією суверенітету й територіальної цілісності України, яку вона надає на постійній основі, та готовність Швеції до обговорення шляхів покращення стану безпеки у Європі", - йдеться у повідомленні.

У ньому наголошується, що заступник керівника ОП привернув увагу до нарощування Росією військових сил уздовж українських кордонів, у результаті чого їхня чисельність невдовзі має подвоїтись, а також до загострення російською стороною ситуації на сході України й порушення нею режиму припинення вогню.

Крім того, він наголосив на важливості скоординованих дій на міжнародному рівні щодо недопущення ескалації ситуації та притягнення Росії до відповідальності за її військові дії.

"Якщо Росія відмовиться від пропозицій розумних рішень, то ми і вся міжнародна спільнота чітко побачить, хто винний у дестабілізації ситуації", - зазначив Машовець.

Повідомляється, що особливу увагу заступник керівника ОП звернув на небажання російської сторони виконувати раніше досягнуті домовленості та дотримуватися курсу на мирне врегулювання конфлікту, що покладає всю відповідальність на керівництво Росії.

Машовець запропонував спільно розробити дієвий механізм щодо забезпечення чіткої фіксації фактів порушення режиму "тиші".

Зі свого боку посол Швеції звернув увагу на зусилля, яких вживає Швеція, зокрема як країна, що головує в ОБСЄ, щодо забезпечення прозорості військових дій Росії відповідно до її зобов’язань у межах Віденського документа 2011 року.

Він позитивно оцінив зусилля української сторони з мирного врегулювання конфлікту та повернення до режиму припинення вогню.

"Україна дотримується правил міжнародного права та міжнародного гуманітарного права", - наголосив Тиберг.

Він додав, що Швеція й надалі звертатиме велику увагу на ситуацію на сході України та поблизу її східних кордонів і підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА