07:45 13.04.2021

США визнали адекватним рішення Японії про скидання води з "Фукусіми" в океан, Південна Корея шкодує про це

2 хв читати
США визнали адекватним рішення Японії про скидання води з "Фукусіми" в океан, Південна Корея шкодує про це

США розраховують, що Японія відповідально підійшла до питання утилізації води, яка використовувалася для охолодження реакторів АЕС "Фукусіма-1", що постраждала від цунамі в 2011 році, і сподіваються на подальшу координацію з цього питання з урядом в Токіо, йдеться в повідомленні Держдепу.

"Сполученим Штатам відомо, що уряд Японії вивчив кілька варіантів, пов'язаних із утилізацією очищеної води, яка зараз зберігається на об'єкті "Фукусіма-1". У цій унікальній і складній ситуації Японія зважила варіанти і наслідки, проявила прозорість щодо свого рішення і, як видається, обрала заходи, відповідні глобально визнаних стандартів ядерної безпеки", - заявив прес-секретар Держдепу Нед Прайс.

Він зазначив, що свої дії Токіо координує з Міжнародним агентством з атомної енергії, і наголосив: "Ми з нетерпінням чекаємо продовження координації і контактів з японським урядом, оскільки він стежить за ефективністю цих заходів".

Рішення про скидання води викликало "жаль" у уряду Південної Кореї, повідомило у вівторок агентство "Ренхап".

Глава південнокорейського Управління з координації державної політики Ку Юн Чхоль заявила журналістам: "Уряд висловлює глибоке співчуття у зв'язку з рішенням японського уряду спустити забруднену воду з АЕС "Фукусіма" в океан".

Вона додала, що уряд вживатиме всіх необхідних заходів відповідно до принципу гарантування безпеки південнокорейського народу від забрудненої води з АЕС "Фукусіма".

Наразі водні відходи з "Фукусіми" зберігаються в спеціалізованих резервуарах, вони очищені, але, як і раніше, містять радіоактивний тритій. Уряд збирається знизити рівень вмісту цього елемента відповідно до міжнародних стандартів і через два роки почати скидання води в океан.

Урядова комісія Японії ще в минулому році рекомендувала скинути воду з "Фукусіми" в море. Але таке рішення викликало широке невдоволення, зокрема, серед представників рибальської індустрії, які побоювалися, що споживачі будуть відмовлятися від будь-яких морепродуктів, виловлених у цій зоні.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА