13:27 13.04.2021

Росія не має права вето на членство України в НАТО - генсек Столтенберг

2 хв читати
Росія не має права вето на членство України в НАТО - генсек Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг знову заявляє, що Росія не має права вето на членство України в Альянсі, і тільки 30 союзників вирішуватимуть, чи відповідає Київ стандартам організації, щоб бути її членом.

Таку відому позицію НАТО Столтенберг знову підтвердив у вівторок у Брюсселі на прес-конференції, відповідаючи на запитання, чи може Україна стати членом організації в умовах, коли вона не контролює частину своїх кордонів.

"Це лише 30 союзникам вирішувати, коли Україна готова стати членом НАТО: ніхто інший не має права втручатися в цей процес. І це суверенне право кожної нації, такої як Україна, запитати про членство", - нагадав він.

Столтенберг наголосив, що це - "важливий принцип, тому що Росія зараз намагається відновити свого роду сфери впливу, де вони могли б вирішувати, що сусіди можуть робити". "І це світ, який ми намагаємося залишити позаду нас, де велика сила може вирішувати, що можуть робити малі сусіди. Тому ми підтримуємо суверенне право України запитати (про членство - ІФ) і вирішувати свій власний шлях, і лише 30 союзникам вирішувати, коли (Україна - ІФ) відповідатиме стандартам (НАТО - ІФ)", - деталізував він.

Водночас генсек зазначив, що це також є причиною, чому союзники підтримують зусилля України, спрямовані на реформування та модернізацію. "Реформи - найкращий шлях у напрямі євроатлантичної інтеграції, і ми відкидаємо ідею, про що чуємо з Москви, що Росія має якесь вето і право відкидати суверенне право інших країн вирішувати про свій шлях, включно з тим, якого роду безпеку вони хочуть гарантувати, включно з членством у НАТО", - підсумував Столтенберг.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА