14:05 13.04.2021

НАТО підтримує Україну не лише на словах, а й на ділі - Столтенберг

2 хв читати
НАТО підтримує Україну не лише на словах, а й на ділі - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг стверджує, що Альянс підтримує Україну в умовах агресії з боку РФ не лише на словах, а й на ділі.

Так генсек Альянсу на прес-конференції, яка відбулася після засідання Комісії Україна-НАТО у вівторок у Брюсселі, відреагував на запитання про те, що він сказав би на те, що всі розмови про підтримку та серйозне занепокоєння є лише словами, які можна ігнорувати.

"Що ми бачимо з 2014 року (рік початку російської агресії - ІФ), так це те, що НАТО надає значну підтримку Україні по-різному. Ми висловили сильну політичну підтримку територіальній цілісності та суверенітету України, союзники та НАТО надають і практичну підтримку, ми допомагаємо будувати інституції у сфері безпеки та оборони, модернізувати Збройні сили. Союзники також надають навчання, участь у спільних навчаннях, а також підтримують іншим чином", - констатував він.

Столтенберг зазначив, що НАТО та Україна розвинули "сильне партнерство", яке посилилося останніми роками також завдяки наданню Україні спеціального статусу партнера з розширеними можливостями. "Це важливе партнерство, і воно демонструє цінність, яку НАТО надає партнерству з Україною", - запевнив генсек Альянсу.

Він нагадав, що організація має "дуже обмежену кількість партнерів з розширеними можливостями - Швеція, Фінляндія, Грузія, Йорданія та Австралія". "Тепер і Україна. Це - платформа, щоб і далі зміцнювати нашу політичну та практичну співпрацю, працювати разом. Це добре для України і добре для союзників з Альянсу. Я вітаю оновлені зобов'язання та сильні сигнали важливості тісного партнерства, яке демонструє партнерство з розширеними можливостями", - додав генсек Альянсу.

Крім того, він нагадав і про збільшення присутності НАТО в Чорноморському регіоні та в Чорному морі великою кількістю кораблів, збільшенням візитів у порти".

"Союзники з НАТО також відповіли збільшенням готовності наших сил, ми також посилили нашу присутність у східній частині Альянсу, в Балтійському регіоні. Усе це було зроблено як реакція на агресивні дії Росії стосовно України. Це підтримка, яка демонструє не лише слова, а й діла. І під час зустрічі сьогодні ми також обговорювали, як можемо в подальшому посилити наше партнерство і демонструвати підтримку Україні", - підсумував Столтенберг.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА