18:01 13.04.2021

ОАСК у відповідь на ініціативу Зеленського: Навіть низький рейтинг довіри до судів не може стати підставою для їх ліквідації

3 хв читати
ОАСК у відповідь на ініціативу Зеленського: Навіть низький рейтинг довіри до судів не може стати підставою для їх ліквідації

В Окружному адміністративному суді м. Києва (ОАСК) заявляють, що численні публікації в ЗМІ про низький рейтинг довіри серед населення до судів не відповідають дійсності.

"Ми продовжуємо свою роботу в штатному режимі, адже наразі в провадженні суду перебуває майже 45 тис. справ і матеріалів", - повідомляє прес-служба ОАСК у зв'язку з ініційованим президентом України Володимиром Зеленським законопроектом про ліквідацію ОАСК.

Зазначається, що ОАСК завжди був лідером за кількістю справ, які надходили до окружних адміністративних судів України. При цьому в Окружному адміністративному суді міста Києва винесених рішень на користь позивачів понад 70% від загальної кількості рішень.

У суді наполягають, що численні публікації в ЗМІ про низький рейтинг довіри серед населення до судів не відповідають дійсності.

"Якщо поглянути на соціологічні дослідження, зокрема "Оцінка ситуації в країні, довіра до інститутів суспільства та політиків, електоральні орієнтації громадян (березень 2021р.)", то цілком очевидно, що баланс довіри-недовіри  до місцевих судів (а Окружний адміністративний суд є саме місцевим судом) (- 48,5%) значно вище за рівень довіри-недовіри від таких соціальних інституцій, як: чиновники (державний апарат) (- 60,4%), Верховна Рада України (- 60,4%), політичні партії (- 53,4%), Уряд України (- 57,5%), Національне антикорупційне бюро України (- 53,9%), Національне агентство з питань запобігання корупції ( - 53,3%) Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Верховного Суду (- 53,6%)", - зазначається в повідомленні.

"Проте низький рейтинг довіри до зазначених соціальних інститутів не став і не може стати підставою для ліквідації зазначених інституцій", - наголошують у суді.

Водночас в ОАСК зазначають, що низький рівень довіри серед населення до судів насамперед зумовлений тим, що суди щоденно перебувають під тиском негативної інформаційної компанії в засобах масової інформації. Так, відповідно до проведеного дослідження "Інституту Медіа Права", лише 3,4% новин про діяльність судів мають позитивний характер, тоді як негативний характер мають 41,2% новин.

"Головною причиною, чому  діяльність Окружного адміністративного суду міста Києва в новинах висвітлювалася негативно та критикувалася посадовими особами, було й залишається те, що ОАСК має особливі повноваження, а саме розгляд справ щодо центральних органів виконавчої влади. Звертаємо увагу, що зазначені повноваження не судді Окружного адміністративного суду міста Києва делегували собі, а саме законодавець їх вказав серед повноважень. Цілком очевидно, що вирішення справ, які мали політичне забарвлення, резонувало у суспільстві, оскільки завжди в спорі є сторона, яка не задоволена рішенням", - вважають у суді.

При цьому щодо більшості справ, переглянутих і апеляційним, і Верховним Судом, рішення залишилися в силі.

"Водночас уже абсолютній більшості населення України цілком зрозуміло, що останні сім років ініціативи реформування судової влади писалися не в Україні, що реформи, які проводилися за підтримки грантових організацій, провалені та не відображають українських правових реалій", - впевнені в ОАСК.

Нову судову реформу, яка проводиться в Україні, в ОАСК вважають спрямованою не на створення незалежної судової влади в Україні, а на "підпорядкування її антиконституційному зовнішньому управлінню".

"Проте судді Окружного адміністративного суду міста Києва в своїй діяльності завжди дотримуються закону, з повагою ставляться Конституції України та її приписів, а тому, в разі голосування за проект закону та його підписання, діятимуть у чіткій відповідності до приписів Конституції України та профільного законодавства", - резюмували в суді.

Як повідомлялося, 13 квітня президент Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва" у зв'язку з його неефективністю і нездатністю забезпечити запит громадян на справедливість.

Згідно з ч. 2 ст. 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради президент України (після консультацій з Вищою радою правосуддя).

Перший заступник фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко пізніше заявив, що законопроект про ліквідацію ОАСК підтверджує, що президент України Володимир Зеленський вірний своїм обіцянкам щодо повного очищення судової системи, яка втратила довіру громадян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА