19:17 13.04.2021

Рада відхилила урядовий законопроект про штрафи за порушення режиму самоізоляції

1 хв читати

Верховна Рада відхилила ініційований Кабінетом міністрів України законопроект, який передбачав введення штрафів до 8,5 тис. грн. за порушення режиму самоізоляції.

Ухвалення відповідного законопроекту "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2" № 4540 у першому читанні підтримали 199 народних депутатів на позачерговому планерному засіданні у вівторок.

Разом із тим 217 парламентаріїв підтримали пропозицію спікера відправити законопроект на доопрацювання в профільний комітет і 215 - суб'єкту законодавчої ініціативи.

Законопроект пропонував доповнити статтю 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) частиною третьою, передбачивши адміністративну відповідальність за порушення порядку обов'язкової самоізоляції і обсервації, встановлених в рішенні про карантин, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби. Такі дії можуть спричинити за собою накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-8500 грн).

Проект акта також передбачав внесення змін до кількох статтей КУпАП з метою реалізації повноважень виконавчих комітетів місцевих рад, Національної поліції і державної санітарно-епідеміологічної служби з розгляду справ про дані адміністративні правопорушення.

Крім того, документ передбачав і реалізацію повноважень органів державної прикордонної служби України з розгляду таких справ у разі їх виявлення в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або в контрольних пунктах в'їзду-виїзду.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА