11:09 14.04.2021

Переможцю виборів в окрузі №87 довіряє менше місцевих жителів, ніж двом іншим, третина впевнена в масових фальсифікаціях - соцопитування

3 хв читати
Переможцю виборів в окрузі №87 довіряє менше місцевих жителів, ніж двом іншим, третина впевнена в масових фальсифікаціях - соцопитування

33% опитаних жителів одномандатного виборчого округу №87 (центр - м. Надвірна Івано-Франківської області) переконані, що на повторних проміжних виборах народного депутата, які відбулися 28 березня в окрузі, були значні фальсифікації, 16% - що незначні, а 23% переконані, що фальсифікацій не було, свідчать результати проведеного на окрузі 8-13 квітня дослідження соціологічної групи "Рейтинг".

30% опитаних переконані, що вибори фальсифікували на користь кандидата від партії "Слуга народу" Василя Вірастюка, оголошеного переможцем виборів, 16% - що на користь представника партії "За майбутнє" Олександра Шевченка, який посів друге місце, від 1 до 3%, що на користь інших кандидатів.

38% респондентів вважають, що на виборах 28 березня переміг Шевченко, 25%, що переможцем вийшов Вірастюк, 10% - представник Всеукраїнського об'єднання"Свобода" Руслан Кошулинський, який посів третє місце.

49% респондентів підтримують ідею скасування результатів виборів в окрузі та призначення повторного голосування, 40% - не підтримують. Якби повторні вибори в окрузі відбулися найближчої неділі, то 43,3% тих, хто визначився і має намір прийти на них, проголосували б за Шевченка, 26,7% - за Кошулинського, 23,9% - за Вірастюка. Інших кандидатів, які брали участь у виборах 28 березня, підтримали б менше ніж 2% опитаних.

Про довіру Шевченку заявили 55% опитаних, не довіряють йому 35%. Кошулинському довіряють 40% респондентів, не довіряють 42%. Вірастюку довіряють 30%, не довіряють 56%. Представниці "Європейської солідарності" Марусі Звіробій (Олена Самбул (Біленька)), що відмовилася від участі у виборах на користь Кошулинського, довіряють 20%, не довіряють 48%, не знають її 23%.

Президенту України Володимиру Зеленському довіряють 35% респондентів, не довіряють 57%. П'ятому президенту України (2014-2019 рр.), лідеру партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку довіряють 25%, не довіряють 68%.

Рейтинг політичних сил на виборах до Верховної Ради очолюють Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (за нього готові проголосувати 22,8% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори) і партія "За майбутнє" (21,2%). Партію "Слуга народу" підтримують 16,6%, "Європейську солідарність" - 12,5%, ВО "Батьківщина" - 11,8%. Рейтинг інших політичних сил нижче ніж 3%.

Під час соцдослідження методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) було опитано 2 тисячі жителів одномандатного виборчого округу №87 віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком і статтю. Похибка репрезентативності дослідження - не більше ніж 2,2%.

Як повідомлялося, в окрузі №87 на довиборах до парламенту перемогу здобув представник партії "Слуга народу" Василь Вірастюк, набравши 31,25% голосів. Його конкуренти – представник від партії "За майбутнє" Олександр Шевченко та представник Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Руслан Кошулинський – набрали 29,69% та 28,86% відповідно. Центральна виборча комісія України на засіданні 5 квітня визнала вибори в окрузі такими, що відбулися.

Перед тим Івано-Франківський окружний суд розглянув кілька справ стосовно рішень про перерахунок голосів на 20 виборчих дільницях, які ухвалила ОВК №87 під час встановлення підсумків голосування. Усі розглянуті справи було відкрито за позовами кандидата Шевченка. У більшості випадків (щодо шести дільниць) рішення суду першої інстанції - дії ОВК визнати правомірними, позивачу повністю відмовити в задоволенні позовів. За твердженням представників Шевченка, планується апеляційне оскарження цих судових рішень.

Згодом Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправними і скасував усі постанови ОВК №87 про визнання голосування на п'яти дільницях недійсними. У Громадянській мережі "ОПОРА" повідомили, що на деяких з ним за результатами повторного підрахунку голосів було встановлено невідповідність кількості бюлетенів за кандидата Шевченка.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА