13:20 14.04.2021

Касаційний цивільний суд передав справу про виплату компаніям Суркісів $350 млн Великій палаті

2 хв читати
Касаційний цивільний суд передав справу про виплату компаніям Суркісів $350 млн Великій палаті

Колегія суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду частково задовольнила клопотання ПриватБанку, Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів і передала Великій палаті справу про оскарження рішення суду від 2017 року щодо зобов'язання банку обслуговувати розміщені до націоналізації на рахунках його кіпрської філії депозити компаній братів Суркісів, які оцінюють зобов'язання за ними в $347,4 млн.

Згідно з повідомленням прес-служби суду в середу, рішення про передачу було ухвалено на засіданні 14 квітня.

Зазначено, що у складі колегії відбулася заміна, зокрема суддю Аллу Олійник у зв'язку з хворобою замінив суддя Григорій Усик.

Окрім цього, колегія суддів відмовила в задоволенні заяви представника позивачів про відвід судді-доповідача Сергія Погрібного.

Як повідомлялося, Печерський райсуд Києва 9 лютого 2017 року своїм рішенням за позовом компаній Суркісів зобов'язав ПриватБанк виконувати умови депозитних договорів, укладених кіпрською філією банку з відповідними компаніями. Спроба Кабміну оскаржити цей вердикт в апеляційному суді не увінчалася успіхом. У свою чергу ПриватБанк подав касаційну скаргу.

15 квітня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі роз'яснення судді Підпалого щодо рішення 2017 року у вигляді зобов'язання ПриватБанку компенсувати компаніям Суркісів $250 млн.

На підставі рішення судді Підпалого відразу шість британських компаній-стягувачів 28 квітня 2020 року окремо звернулися до Державної виконавчої служби із заявою щодо його примусового виконання, а 29 квітня ДВС Печерського району відкрила виконавче провадження і направила відповідне повідомлення боржнику.

Як уточнив агентству "Інтерфакс-Україна" юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв, загальний розмір вимог компаній становить $347,4 млн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА