20:17 14.04.2021

Комітет ВР рекомендував прийняти в першому читанні законопроект про скорочення кількості PEP в Україні

1 хв читати
Комітет ВР рекомендував прийняти в першому читанні законопроект про скорочення кількості PEP в Україні

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу законопроект №4218, який пропонує внести зміни у визначення "національні публічні діячі" (PEP - politically exposed person) і у такий спосіб різко скоротити їх кількість.

Відповідне рішення комітет ухвалив на засіданні в середу.

Законопроект пропонує визначити "національних публічних діячів" як фізосіб, які виконують або виконували останній календарний рік в Україні видатні суспільні функції, тобто додати у нинішнє визначення поправку "останній календарний рік".

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який набув чинності 28 квітня 2020 року. Закон містить низку норм у сфері фінмоніторингу, зокрема щодо PEP. Закон має адаптувати українське законодавство відповідно до європейського законодавства, а також до стандартів FATF.

Зокрема, закон визначає, що PEP є фізособами, які є національними, іноземними публічними діячами та діячами, які виконують публічні функції у міжнародних організаціях. При цьому визначення не вказує на термін, після якого особа перестає бути публічним діячем.

Отже, з 28 квітня 2020 року статус PEP надається безстроково.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА