20:29 14.04.2021

Влада Бельгії оголосила "обережне ослаблення" антикоронавірусних обмежень

2 хв читати
Влада Бельгії оголосила "обережне ослаблення" антикоронавірусних обмежень

Уряд Бельгії обрав для подальшого управління антикоронавірусним режимом у країні "обережний і реалістичний підхід, заснований на довірі", заявив у середу бельгійський прем'єр-міністр Александер Де Кроо.

"Ми ясно не перебуваємо в ситуації експоненціального зростання (заражуваності), як цього побоювалися деякі. Ми явно не в такій ситуації. І, ймовірно, на сьогодні ми пройшли пік, хоча це і потребує підтвердження", - сказав глава уряду Бельгії на прес-конференції після засідання комітету за погодженням, до якого входять керівники регіональних і федеральної влади.

Разом із тим він визнав, що "вірус ще широко присутній і поширюється серед населення".

"Образ пандемії змінився. Ми тепер боремося не з тим вірусом, що рік тому. Це набагато більш шкідливий вірус і його варіанти, набагато більш заразні і агресивні", - додав Де Кроо.

Водночас, комітет за погодженням у результаті складної дискусії дійшов згоди, що, завдяки зусиллям з контролю над ситуацією і розраховуючи на відповідальну поведінку населення, певні кроки з ослаблення режиму можуть бути зроблені.

Головний компроміс, якого в суперечках досягли керівники федеральної і регіональної влади, стосується сектора громадського харчування, який опинився в результаті закриття через пандемію на критичній позначці. Ресторани і кафе зможуть, починаючи з 8 травня, обслуговувати клієнтів на відкритих терасах. Повне відновлення роботи сектора прогнозується на червень.

З 26 квітня повністю відновлять роботу всі магазини, перейшовши на звичайне обслуговування покупців замість відвідування за попереднім записом.

З 19 квітня відновляться очні заняття в початковій школі та молодших класах середньої при поступовому поверненні до відвідування школи учнями старших класів і вузівських аудиторій - студентами.

Також з 19 квітня буде знято заборону на необов'язкові поїздки, але процедури тестування, карантину та локалізації пасажирів зберігаються. При цьому настійно не рекомендуються подорожі в "червоні зони".

Контактні послуги немедичного характеру (перукарні, тату, масажні салони тощо) зможуть відновити роботу з 26 квітня.

Культурні, спортивні та інші масові заходи пройдуть через "пілотні експерименти" для проведення оцінки їх епідеміологічної безпеки.

Дещо розширюється коло соціального спілкування. На відкритому повітрі з 26 квітня можна збиратися компаніями до десяти людей замість чотирьох нині.

З 8 травня відміняється комендантська година, однак у вечірках зможуть брати участь не більше трьох осіб.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА