Інтерфакс-Україна
11:18 15.04.2021

Приблизно 50% жителів Києва хочуть вакцинуватися від COVID-19 - опитування

3 хв читати
Приблизно 50% жителів Києва хочуть вакцинуватися від COVID-19 - опитування

Кількість киян, готових зробити щеплення від COVID-19, протягом місяця зросла вдвічі, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 10-11 квітня.

За даними дослідження, за останній місяць майже вдвічі зросла кількість тих, хто висловив бажання особисто зробити щеплення від коронавірусу (з 27% до 50%). Водночас 48% не готові вакцинуватися від COVID-19. Більше останніх серед наймолодшої вікової категорії.

Так, 37% опитуваних зазначили, що вже хворіли на COVID-19, із них 64% стверджують, що мали позитивний тест, 35% - мали просто симптоми і не робили тест, 42% легко перенесли захворювання, 42% - середньо, 9% - важко. Не хворіли на коронавірус - 60%.

46% опитаних вважають дії міської влади з боротьби з COVID-19 оптимальними, 30% стверджують, що вони занадто м'які, 16% - навпаки вважають їх занадто суворими. Щодо дій центральної влади, то 38% вважають їх занадто м'якими, 36% - хорошими, 13% - суворими.

Відповідно до соцопитування, 49% вважають, що мер Києва Віталій Кличко ефективно реагує на загрозу коронавірусу в місті, 47% - протилежної думки.

Дії президента ефективними вважають 29%, неефективними - 65%. Щодо прем'єр-міністра - лише 18% вважають його дії з боротьби з коронавірусом ефективними, 69% - протилежної думки.

72% підтримують рішення міської влади про локдаун із 5 до 16 квітня, 28% - не підтримують. Більше останніх серед молодших і найбідніших опитаних.

56% вірять, що поширення коронавірусу в Києві у результаті впровадження посиленого карантину зменшиться, 41% - іншої думки. Так, 69% опитаних зазначили, що підтримали б продовження локдауну в Києві до кінця квітня в разі загострення ситуації з коронавірусом, 30% - проти.

55% також підтримують рішення міської влади щодо роботи громадського транспорту за спеціальними перепустками у рамках посиленого карантину з 5 до 16 квітня, 44% - проти такого рішення муніципалітету.

Меру Києва Віталію Кличку довіряють 56% опитаних киян, не довіряють - 43%, президенту України Володимиру Зеленському довіряють 43%, не довіряють - 54%, екс-прем'єру Володимиру Гройсману довіряють 34%, не довірять - 54%, п'ятому президенту України, лідеру "Євросолідарності" Петру Порошенку довіряють 33%, не довіряють - 64%, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову довіряють - 33%, не довіряють - 38%, не знають його - 25%.

Лідеру "Батьківщини" Юлії Тимошенко довіряють 21%, не довіряють - 77%, лідеру партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрію Бойку довіряють 15%, не довіряють - 66%, не знають його - 16%, чинному прем'єр-міністру Денису Шмигалю довіряють 14%, не довіряють - 48%, не знають його - 24%.

Опитування проводилося методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Аудиторія: жителі Києва віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів.

Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,8%

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сейм Польщі ратифікував Нансійський договір, підписаний Макроном і Туском

США запропонують G7 механізм конфіскації заморожених російських активів

Україна розраховує на приєднання Мексики, Перу та Еквадору до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Сибіга подякував главі МЗС Британії за новий фінансовий пакет допомоги Україні

Сейм Польщі ухвалив новий закон про допомогу українцям після вето Навроцького

Окупанти втратили 159 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Стефанчук провів зустріч з делегацією британського парламенту

Жінка постраждала внаслідок атаки російського fpv-дрону автівки в Запорізькій області

Єрмак: у Конгресі США зареєстровано законопроєкт про посилення тиску на РФ для повернення українських дітей

Зеленський провів зустріч із радниками лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА