12:22 15.04.2021

Ключовими проблемами в країні українці вважають війну на Донбасі, безробіття та пандемію COVID-19 - опитування "Рейтингу"

3 хв читати
Ключовими проблемами в країні українці вважають війну на Донбасі, безробіття та пандемію COVID-19 - опитування "Рейтингу"

Основними проблемами в країні українці вважають війну на Донбасі, безробіття, пандемію COVID-19, а також низький рівень зарплат і пенсій та корупцію, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 24-28 березня 2021 року.

За даними дослідження, ключовими проблемами країни респонденти вважають: військовий конфлікт на Сході України (47%), відсутність роботи, безробіття (37%) та епідемію коронавірусу (35%). 27% вважають важливою проблемою низький рівень зарплат і пенсій, 21% - хабарництво та корупцію у владі, 19% - некомпетентність влади та підвищення тарифів на комунальні послуги, 16% - неможливість отримати якісне медичне обслуговування. Порівняно з липнем 2020 року вдвічі зросла кількість тих, хто вважає епідемію коронавірусу важливою проблемою для країни.

На особистому рівні найважливішими проблемами респонденти вважають низький рівень зарплат і пенсій (38%) та підвищення тарифів на комунальні послуги (35%). Епідемію коронавірусу особистою проблемою вважають 25%, військовий конфлікт на Сході України - 24%, підвищення цін на основні товари та послуги - 23%, відсутність роботи, безробіття - 23%, неможливість отримати якісне медичне обслуговування - 16%, хабарництво та корупцію у владі - 14%, некомпетентність влади - 13%.

Так, майже третина опитаних вважають, що кошти поточного року варто насамперед спрямувати на боротьбу з COVID-19 і збільшення соціальних виплат, пенсій; 10% -за спрямування державних грошей на збільшення зарплат медиків, 8% - на будівництво доріг, 4% - на збільшення зарплат вчителів.

46% оцінюють як високий рівень професіоналізму та компетентності лікарів в Україні, 42% - протилежної думки. З липня 2020 року зросла кількість тих, хто оцінює високою компетентність українських медиків.

Згідно з опитуванням, 47% опитаних зверталися по медичну допомогу в державні заклади охорони здоров'я за останні півроку, 53% - не зверталися. Останніх більше серед молодшої вікової групи (18-29 років) і чоловіків. Серед тих, хто звертався, 43% на добре або відмінно оцінили якість отриманих послуг, 33% оцінили на задовільно, 23% - на погано або жахливо.

Загалом головною причиною зростання захворюваності на коронавірус у березні цього року вважають недотримання карантину громадянами (46%). Далі - сезонне зростання простудних захворювань (32%), неефективні дії влади (28%) і виникнення нових форм коронавірусу (17%).

63% також підтримують те, що в Україні не планують використовувати російську вакцину від коронавірусу Супутник-V, 23% - мають протилежну думку. Останніх найбільше серед жителів півдня та сходу.

Приблизно 30% вважають, що президент України Володимир Зеленський і Міністерство охорони здоров'я ефективно реагують на загрозу коронавірусу, понад половина опитаних вважають, що неефективно, 18% вважають ефективним реагування Кабінету Міністрів України та Верховної Ради, понад 60% - неефективним. Зазначається, що порівняно з листопадом 2020 року спостерігається деяке зниження позитивних оцінок реагування на загрозу коронавірусу органів центральної влади.

Чинному міністру охорони здоров'я Максиму Степанову довіряють 19%, не довіряють - 37%, не знають такого - 34%, екс-міністру Уляні Супрун довіряють 14%, не довіряють - 61%, не знають її - 17%. Колишніх міністрів Іллю Ємця та Зоряну Скалецьку не знають майже половина опитаних, довіряють їм приблизно 8-9%, не довіряють - майже третина.

Опитування проводилося методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Аудиторія: населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів.

Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада в четвер позачергово за ініціативою президента розгляне закони з програми МВФ і макрофіну ЄС - Арахамія

За відставку Степанова проголосують понад 250 нардепів

Фракція "Слуга народу" затвердила кандидатури Кубракова, Любченка та Ляшка на посади міністрів

Більшість фракції "Слуга народу" підтримує відставку Степанова

Фракція "Слуга народу" підтримує кандидатуру Кубракова на посаду міністра інфраструктури

США до кінця червня планують довести відвантаження вакцин від COVID-19 за кордон до 80 млн

МВС ініціює додаткову кваліфікацію за фактом ДТП за участю сина заступника начальника одного з відділів поліції

У Харкові суд узяв під варту підозрюваних у серії розбійних нападів

Глави МЗС України і Молдови домовились укласти угоду про взаємне визнання сертифікатів про вакцинацію

З 7 червня в ФРН щепитимуть від COVID-19 усіх громадян - без поділу на пріоритетні групи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА