13:24 15.04.2021

Грау: Кількість порушень режиму припинення вогню на Донбасі досягла піка, ускладнено роботу спостерігачів ОБСЄ

2 хв читати
Грау: Кількість порушень режиму припинення вогню на Донбасі досягла піка, ускладнено роботу спостерігачів ОБСЄ

Спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу посол Гайді Грау заявила про різке зростання порушень режиму припинення вогню, а також про збільшення випадків перешкоджань для вільного пересування СММ ОБСЄ, що ускладнює виконання мандата місією впродовж останніх двох тижнів.

"Засідання ТКГ та її робочих груп відбулися на тлі збільшення кількості порушень режиму припинення вогню. За даними СММ, кількість порушень, зафіксованих упродовж останніх двох тижнів, сягнула найвищого рівня цього року і була втричі вища порівняно з аналогічним попереднім періодом. Це негативно позначається і на нашій роботі", - повідомляється в заяві Грау для преси за підсумками засідання ТКГ на рівні глав делегацій 14 квітня.

За її словами, "впродовж останніх двох тижнів також значно почастішали випадки обмежень і перешкод для вільного пересування СММ ОБСЄ і виконання її мандата". "Дев'ять із десяти польотів БПЛА СММ далекого радіусу дії зазнають впливу радіоелектронних перешкод", - повідомляє Грау.

Вона також зазначила, що "дискусія щодо координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню триватиме на майбутніх засіданнях робочої групи з безпеки". "Проте варто зазначити, що ефективна імплементація цього механізму буде можлива тільки за наявності політичної волі значно скоротити кількість порушень режиму припинення вогню обабіч лінії зіткнення", - додала спеціальний представник СММ ОБСЄ.

Вона також повідомила про те, що "в обговореннях учасників засідання політичної робочої групи знову переважали процедурні питання, які перешкодили просуванню щодо розробки плану дій у повній відповідності до Мінських угод за дорученням ТКГ".

За словами Грау, "в гуманітарній робочій групі сторони обговорювали усунення перешкод для одночасного відкриття нових пунктів пропуску поблизу населених пунктів Золоте і Щастя Луганської області, а також питання, пов'язані зі взаємним звільненням і обміном осіб, утримуваних у зв'язку з конфліктом".

У центрі уваги засідання економічної робочої групи були питання забезпечення виплат пенсій маломобільним громадянам, які живуть в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) України.

Крім того, обговорювалися актуальні теми водопостачання через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях, питання екології та забезпечення мобільного зв'язку в ОРДЛО.

Джерело: https://www.osce.org/ru/chairmanship/483506

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА