18:33 15.04.2021

Зеленський підписав закон про легалізацію е-паспортів

2 хв читати
Зеленський підписав закон про легалізацію е-паспортів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус №1368-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Як повідомляється на сайті глави держави, закон закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів. Це дасть змогу використовувати ці цифрові документи під час поїздок у межах України, під час медичного обслуговування або для банківських операцій, для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних, поштових послуг, під час придбання товарів у магазині і для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

Закон набуває чинності 23 серпня 2021 року.

У повідомленні зазначено, що на сьогодні близько 5 млн громадян України користуються електронними паспортами (цифровими образами ID-карт) через мобільний застосунок порталу державних послуг "Дія". Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Їхні основні переваги - захищеність від підробок, простота отримання та зручність використання.

Як повідомлялося, Верховна Рада 30 березня ухвалила в другому читанні законопроект №4355, що підвищує статус використання цифрових паспортів у застосунку "Дія" на юридичному рівні. Біометричний закордонний паспорт і ID-картка в "Дії" стануть повним аналогом паперового та пластикового на законодавчому рівні з 23 серпня 2021 року.

Цифрові паспорти можна буде пред'являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, окрім випадків перетину державного кордону, в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА