20:21 15.04.2021

В Україні заснували премію імені Бориса Патона - закон

1 хв читати
В Україні заснували премію імені Бориса Патона - закон

Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким державна премія України в галузі науки і техніки була перейменована в національну премію імені Бориса Патона.

Ухвалення відповідного законопроекту №5327 за основу і в цілому підтримали 271 народний депутат на позачерговому пленарному засіданні в четвер.

Проект законодавчого акту пропонує внести низку змін до статті 11 закону "Про державні нагороди України". Згідно з пояснювальною запискою, цей законопроект розроблений з метою увічнення пам'яті видатного українського вченого і організатора науки академіка Бориса Патона.

Патон - радянський і український вчений у галузі металургії і технології металів, доктор технічних наук, професор, помер 19 серпня 2020 року на 102-му році життя. З 1953 року - директор Інституту електрозварювання ім.Патона. З 1962 року - президент Національної академії наук України. На момент смерті був найстаршим (одночасно за віком і за терміном перебування на посаді) президентом державної Академії наук у світі, а також найстарішим (як за віком, так і за тривалістю перебування в статусі) дійсним членом Національної академії наук України і Російської академії наук.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА