22:33 15.04.2021

Заступник керівника ОП обговорив зі стратегічними радниками з країн НАТО загострення військового конфлікту на Донбасі і оборонну реформу

2 хв читати
Заступник керівника ОП обговорив зі стратегічними радниками з країн НАТО загострення військового конфлікту на Донбасі і оборонну реформу

Заступник керівника Офісу президента України Роман Машовець провів онлайн-зустріч з радниками з оборонної реформи в Україні, до якої входять представники країн-членів НАТО, повідомила прес-служба глави держави.

"Учасники обговорили загострення ситуації на сході України та нарощування Росією військових сил поблизу українського кордону та в тимчасово окупованому Криму. Роман Машовець розповів про перекидання засобів радіоелектронної боротьби, здатних покривати територію України та частково – окремих країн – членів НАТО", - йдеться в повідомленні.

Також він окреслив кілька ймовірних сценаріїв подальших дій РФ, які можуть включати тиск на Україну і західних партнерів, відволікання уваги російського населення від внутрішніх проблем РФ і можливі військові провокації проти України. Машовець наголосив на готовності України дати відсіч за будь-яким сценарієм і охарактеризував такі дії Росії як підтвердження її агресивної політики і порушення нею мирних домовленостей.

Особливу увагу заступник керівника ОП звернув на стан і перспективи реформування оборонного сектора України, зокрема схвалення документів стратегічного планування в секторі національної безпеки і оборони.

"Він поінформував Групу радників про перебіг імплементації Стратегії національної безпеки України, схваленої Указом Президента від 14 вересня 2020 року, зокрема про затвердження наприкінці березня цього року Стратегії воєнної безпеки та підготовку Стратегічного оборонного бюлетеня, Державної програми розвитку Збройних Сил України на період 2021 – 2025 років та інших стратегічних документів", - сказано в повідомленні.

Крім того, була надана інформація про хід розвитку сил територіальної оборони України та підготовку Офісом глави держави, апаратом РНБО, Міністерством оборони та командуванням Збройних сил нового законопроекту, який повинен врегулювати ці питання, з огляду на сучасні виклики і загрози.

"Було наголошено на важливості зваженого й продуманого підходу до розвитку системи територіальної оборони України відповідно до принципів всеосяжної оборони та цілісності держави", - повідомили в прес-службі глави держави.

Також учасники зустрічі наголосили на необхідності завершення процесу встановлення демократичного цивільного контролю над силами оборони і остаточного розподілу повноважень між Міністерством оборони та командування ЗСУ.

Крім того, поділилися досвідом оптимізації військового управління та створення дієвої системи територіальної оборони, що має забезпечити готовність України до захисту від російської агресії.

Учасники зустрічі домовилися стосовно продовження консультацій на постійній основі з метою сприяння реформуванню оборонного сектора України відповідно до вимог і практик НАТО.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна отримує все більшу підтримку від держав ЄС у рамках свого євроінтеграційного курсу

Лідери країн ЄС заявили про значний прогрес в європейському виробництві вакцин від COVID-19

На Рівненському військовому полігоні випробували імітатор низьколітаючої повітряної цілі українського виробництва

Порошенко: Рік за роком ми відходимо від імперського "побєдобєсія" до європейської традиції вшанування жертв Другої світової війни

Російські найманці 5 разів обстріляли українські позиції на Донбасі, втрат немає

Президенти України і Латвії підписали Декларацію про європейську перспективу України

Щонайменше 25 людей загинули в результаті вибуху бомби біля школи в Кабулі

Мінкультури не забороняло заходи КМДА, запуск техніки на територію музею відбувався поетапно

Помер військовослужбовець, поранений біля с. Зайцевого 28 квітня

Зеленський на Луганщині вшанував пам'ять загиблих у роки Другої світової війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА