Інтерфакс-Україна
15:56 16.04.2021

У Криму 114 осіб позбавлені волі у рамках політично мотивованого або релігійного переслідування - правозахисники

2 хв читати
У Криму 114 осіб позбавлені волі у рамках політично мотивованого або релігійного переслідування - правозахисники

Станом на кінець березня 114 осіб позбавлені волі у рамках політично мотивованого та/або релігійного кримінального переслідування в Криму, свідчить моніторинговий огляд Кримської правозахисної групи ситуації з правами людини в Криму за березень 2021 року.

"У березні загальна кількість жителів Криму, позбавлених волі у "справі кримських мусульман", - 74 людини. Ще п'ятеро осіб обмежені у переміщенні: троє перебувають під наглядом і не можуть залишити окуповану територію, двоє - під домашнім арештом", - йдеться в огляді, оприлюдненому у п'ятницю.

Зазначається, що фігурантів цієї справи обвинувачують у причетності до ісламських організацій або у пропаганді діяльності організацій, які в РФ визнані терористичними або екстремістськими, але не є такими з точки зору законодавства України.

Крім того, на кінець березня в ув'язненні перебувають 16 осіб (включаючи Владислава Єсипенка) у "справі українських диверсантів", яких ФСБ РФ під час затримання обвинуватила "у підготовці диверсій, зберіганні зброї та шпигунстві".

На кінець березня за обвинуваченням в участі у батальйоні Номана Челебіджіхана також позбавлені волі шестеро осіб. "Офіційною причиною переслідування обвинувачених у Криму за ч. 2 ст. 208 КК РФ є те, що вони не з'явилися добровільно до силових структур РФ і не заявили про свою участь у "Кримськотатарському добровільному батальйоні ім. Номана Челебіджіхана". Заявленим слідством доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деоккупація Криму", - наголошується в огляді.

За даними Кримської правозахисної групи, на кінець березня 2021 року в рамках переслідування "Свідків Єгови" у Криму були позбавлені волі п'ятеро осіб, ще четверо обмежені в переміщенні: троє перебувають під домашнім арештом, один - під підпискою про невиїзд.

В огляді також ідеться про те, що, за інформацією Кримської правозахисної групи, до журналіста Владислава Єсипенка, затриманого10 березня 2021 року, співробітники ФСБ застосовували тортури (удари електричним струмом та удушення поліетиленовим пакетом) з метою отримання необхідних слідству свідчень.

"Показання, отримані в результаті застосування тортур, були також використані в постановочному інтерв'ю проросійському каналу "Крим 24", - поінформувала Кримська правозахисна група.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА