Інтерфакс-Україна
07:21 19.04.2021

Ситуація навколо України буде однією з головних тем відеоконференції глав МЗС країн ЄС

3 хв читати
Ситуація навколо України буде однією з головних тем відеоконференції глав МЗС країн ЄС

Відеоконференція міністрів закордонних справ країн Європейського союзу приділить у понеділок особливу увагу ситуації навколо України, до неї приєднається глава українського МЗС Дмитро Кулеба.

"Через ковідні обмеження замість запланованого засідання Ради ЄС із закордонних справ міністри проведуть відеоконференцію, і через це довелося скоротити порядок денний за рахунок поточних питань", - пояснив журналістам високопоставлений європейський чиновник.

Він прокоментував минулої п'ятниці на умовах анонімності коло питань, які будуть порушені міністрами ЄС при обговоренні української теми.

"У наявності загрозливе нагнітання військової активності і концентрація військ Росії уздовж її кордону з Україною, напружене становище на південних морських кордонах України, в Керченській протоці, - перерахував функціонер ЄС. - Одночасно ми підтримуємо внутрішні реформи в Україні. Вони дуже важливі, щоб зблизити її з Євросоюзом. Ми допомагаємо також відображати дезінформацію і гібридні загрози".

Все це буде предметом обговорення європейськими міністрами з українським колегою Кулебою. Поряд з ситуаційними, будуть порушені також поточні питання підготовки до чергового засідання Ради співробітництва ЄС-Україна.

"Ми будемо стежити за подіями, і, можливо, у країн-членів з'являться пропозиції щодо нових санкцій", - сказав співрозмовник ЗМІ, попередивши, що жодних рішень щодо санкцій у понеділок бути не може.

"Ухвалення санкцій в ЄС обов'язково проходить три стадії, - пояснив він. - Країни ЄС - одна, дві або кілька - вносять пропозицію, після чого починається процес на союзному рівні. Пропозиції обговорюються в робочих групах, проходять через Комітет постійних представників. Третій етап - власне прийняття санкцій. Можу сказати вам, що в понеділок його не буде. В жодних робочих групах ЄС не відбувається офіційного обговорення санкцій проти Росії у зв'язку з останніми подіями. Чи є пропозиції або ідеї у країн-членів ЄС, я не можу сказати".

ЄС вважає, що концентрація російських військ біля кордонів України - це абсолютно одностороння дія Росії, а Україна не зробила нічого, що могло б послужити причиною військових приготувань з російської сторони.

Другим за значимістю пунктом порядку денного відеоконференції буде становище в Ефіопії і дії ЄС щодо подолання кризи в цій країні. Там за дорученням глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля вже двічі побував міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто. Він виступить перед колегами з доповіддю. Мета ЄС полягає в моніторингу припинення вогню, спостереженні за умовами безпеки. При цьому Брюссель буде взаємодіяти з Африканським союзом.

В огляді поточних питань виділяється обговорення обстановки в Грузії. Там триває внутрішня політична криза, і Євросоюз виступає посередником між правлячою партією і опозицією. Посередницька місія перебуває в процесі, криза поки не врегульована. Складнощі стосуються парламентських виборів, судової системи, складу уряду. Вони серйозні, але ЄС, за словами співрозмовника ЗМІ, продовжує посилено працювати, тому що для нього Грузія - "дуже важлива країна, дуже активний член програми "Східного партнерства".

Європейські міністри обговорять стан на півночі Мозамбіку, де ЄС має намір брати участь у врегулюванні кризи і припиненні насильства. Брюссель розглядає різні варіанти, зокрема місію в рамках загальної політики ЄС у сфері оборони і безпеки. Йдеться про "втручання невійськовими засобами".

Також обговорюватиметься стан у М'янмі, де військова хунта, яка прийшла до влади в результаті перевороту, підсилює репресії проти населення і зростає кількість жертв серед учасників демонстрацій протесту. ЄС працює над новим пакетом заходів, спрямованих проти підприємств, які знаходяться в руках військових.

У розділі поточних питань - також підготовка до саміту ЄС-Індія, який відбудеться 8 травня в португальському Порту. Ця подія зазначить важливість стратегічного партнерства ЄС з цією величезною азіатською країною, зазначив європейський чиновник.

Боррель представить міністрам коротку доповідь про переговори у Відні з іранської ядерної угоди - Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), в якому він виступає координатором.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА