20:04 19.04.2021

НБУ тимчасово призупинив ліцензії 4 членів МТСБУ за порушення нормативів

3 хв читати
НБУ тимчасово призупинив ліцензії 4 членів МТСБУ за порушення нормативів

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення застосувати до чотирьох страхових компаній, що є членами Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), заходи впливу у вигляді тимчасового призупинення всіх ліцензій.

Як наголошується на сайті центробанку Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг на засіданні 19 квітня 2021 року за результатами розгляду актів складених за порушення страховиками, що мають ліцензії на обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, прийняв рішення призупинити ліцензії чотирьох компаній: ТДВ "СК "Ю.Ес.Ай.", ПрАТ СГ "Ю.БІ.АЙ.-КООП", ТДВ "Міжнародна страхова компанія", ПрАТ "СК "ГЛОБАЛ ГАРАНТ".

Згідно з повідомленням, всі вищезгадані страховики не виконують нормативу платоспроможності і достатності капіталу і нормативу ризикованості операцій, а сформовані страхові резерви не були розміщені в певних категоріях прийнятних активів у повному обсязі.

НБУ зазначає, що на початку березня акти про правопорушення були складені 46 компаніям за результатами дистанційного нагляду за страховими компаніями у II півріччі 2020 року.

Водночас фактичний запас платоспроможності "СК "ГЛОБАЛ ГАРАНТ" і СК "Ю.ЕС.АЙ" є менше розрахункового нормативного запасу платоспроможності, а ТДВ "Міжнародна страхова компанія" додатково не дотримується нормативу якості активів. Крім того зазначені страховики не дотримувалися обов'язкових фінансових нормативів також у першому півріччі 2020 року. Станом на дату застосування заходів впливу страховиками не були усунені зафіксовані порушення самостійно. На зазначених страховиків припадає близько 8% ринку ОСАЦВ.

Міра впливу у вигляді зупинення ліцензій спрямована на недопущення збільшення зобов'язань у таких страховиків за договорами страхування, зокрема ОСАГО, поки такі порушення не будуть усунуті повністю.

"Автоцивілка - один із найбільш соціальних видів страхування в Україні. У 2020 році договори були оформлені для більш ніж 8,3 млн автомобілів, власниками яких сплачено понад 6,1 млрд грн страхових премій. Платоспроможність 49 страховиків, що мають право реалізовувати поліси ОСАГО, є обов'язковою умовою своєчасних і повних виплат за цим видом страхування, а також здорової конкуренції на ринку. Однак фінансовий стан деяких страховиків викликає глибоке занепокоєння. Це підтверджується негативною тенденцією збільшення скарг, зростання кредиторської заборгованості за страховими виплатами, скорочення прийнятних активів на рахунках таких страховиків, зокрема, за рахунок виведення коштів і ОВДП з компаній і заміни їх на сумнівні акції і дебіторську заборгованість", - зазначив заступник голови Нацбанку Ярослав Матузка, слова якого наводяться в повідомленні.

Рішення про застосування заходів впливу набирає чинності з 20 квітня 2021 року. З цього часу і до усунення порушень зазначені страхові компанії втрачають право укладати нові договори страхування і договори страхування, що збільшують зобов'язання за раніше укладеними договорами страхування.

Страховики зобов'язані до 3 червня 2021 року усунути порушення та подати Національному банку звіт про їх усунення та завірені належним чином документи, що підтверджують це.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Піротехніки ДСНС знищили 37 боєприпасів часів минулих воєн у Херсонській області

Україна отримує все більшу підтримку від держав ЄС у рамках свого євроінтеграційного курсу

Лідери країн ЄС заявили про значний прогрес в європейському виробництві вакцин від COVID-19

На Рівненському військовому полігоні випробували імітатор низьколітаючої повітряної цілі українського виробництва

Порошенко: Рік за роком ми відходимо від імперського "побєдобєсія" до європейської традиції вшанування жертв Другої світової війни

Російські найманці 5 разів обстріляли українські позиції на Донбасі, втрат немає

Президенти України і Латвії підписали Декларацію про європейську перспективу України

Зеленський: Ми можемо і повинні зробити все, щоб не допустити нової війни у майбутньому

Щонайменше 25 людей загинули в результаті вибуху бомби біля школи в Кабулі

Мінкультури не забороняло заходи КМДА, запуск техніки на територію музею відбувався поетапно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА