19:01 22.04.2021

Екс-перший заступник секретаря РНБО Гладковський подає до суду на НАБУ

3 хв читати
Екс-перший заступник секретаря РНБО Гладковський подає до суду на НАБУ

Колишній перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони, підприємець Олег Гладковський подає до суду на Національне антикорупційне бюро через "переслідування його родини, яке мало місце в різноманітних формах процесуального терору", повідомляє прес-служба корпорації "Богдан", засновником якої є Гладковський.

"Дворічне переслідування родини Гладковських, яке мало місце в різних формах процесуального терору, має отримати правову оцінку - такою була реакція пана Гладковського на події останньої доби", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що, на думку Гладковського, правової оцінки потребують і публікації "неправдивих даних з боку НАБУ, які надаються суспільству у вигляді доконаних фактів, а насправді є лише вільною думкою на задану керівництвом правоохоронних органів тему".

"Уже два роки НАБУ намагається довести провину членів родини Гладковських і на цьому шляху не гребує ані чорним піаром, ані провокаціями. Суспільству згодовують вигадані або домислені факти в угоду політичній доцільності. При цьому об'єктивного розслідування у справах так і не простежується", - наголосив Гладковський.

Як повідомлялося, НАБУ оголосило в розшук Ігоря Гладковського, одного з підозрюваних у справі "Оптимумспецдеталь". Відповідне рішення постановив детектив НАБУ 21 квітня 2021 року.

"Слідство має достатні підстави вважати, що підозрюваний, розслідування фактів участі якого в корупційній схемі завершене, переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності", - повідомила прес-служба НАБУ в Telegram-каналі.

У бюро нагадали, що в грудні 2020 року підозрюваному відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Рішенням суду його обмежили в ознайомленні з матеріалами до 15 квітня 2021 року.

"Його викликали до САП на 16 квітня та у зв'язку з нез'явленням повторно на 20 та 21 квітня для отримання копії обвинувального акта та реєстру матеріалів досудового розслідування. Однак особа тричі не з'явилася", - зазначають у НАБУ.

За даними слідства, зусиллями підозрюваного в 2015-2017 рр. ТОВ "Оптимумспецдеталь" отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами держконцерну "Укроборонпром".

За це обвинувачений отримував вигоду, яка, за домовленостями, мала становити 50% від загальної суми незаконно отриманого прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором він отримав 950 тис. грн неправомірної вигоди.

Як повідомлялося, команда журналістських розслідувань Bihus.Info представила 25 лютого 2019 року фільм, у якому стверджується, що Ігор Гладковський, син екс-першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського (раніше мали прізвище Свинарчук), спільно з Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою через фірми-прокладки постачали оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними вдвічі-вчетверо цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань сягає щонайменше 250 млн грн.

Автори розслідування стверджують: до корупційних операцій причетні екс-перший заступник секретаря РНБО України Олег Гладковський, який раніше був бізнес-партнером на той час президента країни Петра Порошенка, екс-керівник "Укрспецекпорту" та голова держконцерну "Укроборонпром" Павло Букін, а також директори підприємств та інші посадовці держконцерну. У матеріалі також зазначено, що операції організовували через три основні фірми-прокладки, однією яких нібито був завод "Кузня на Рибальському", що належав на той момент Порошенку.

Олег Гладковський був звільнений з посади першого заступника секретаря РНБО указом президента з метою забезпечення об'єктивного розслідування інформації проекту Bihus.Info.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА