15:45 24.04.2021

Лукашенко готує декрет про перехід президентських повноважень до Радбезу у разі НС

2 хв читати
Лукашенко готує декрет про перехід президентських повноважень до Радбезу у разі НС

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого ЄС і США не визнають законно обраним, заявив, що підпише декрет про перехід до Радбезу президентських повноважень у разі надзвичайної ситуації, повідомляє в суботу Держагентство БелТА.

"Скажіть, якщо завтра немає президента, ви гарантуєте, що все буде нормально? Ні. Тому на цей випадок я підпишу найближчими днями декрет, як буде вибудувана влада в Білорусі. Президента застрелили – на завтра Рада безпеки буде наділена повноваженнями. Треба вводити надзвичайний стан миттєво, аж до військового, якщо хтось на кордоні ворухнеться. І Рада безпеки повинна ухвалювати рішення", – заявив Лукашенко в Наровлянському районі Гомельської області під час поїздки в постраждалі від Чорнобильської катастрофи райони.

"Тому я говорив, що підпишу цей декрет і визначу, хто керуватиме країною "якщо раптом", – зазначив він.

Водночас Лукашенко впевнений, що така необхідність навряд чи настане, але втрачати пильність не можна.

"Я маю передбачити все. Тому буде підписано цей декрет. У нас буде фактично колективний президент у вигляді Ради Безпеки. Так, голова буде: коли немає президента, виконує обов'язки прем'єр. Він головуватиме, але всі рішення будуть ухвалюватися таємним голосуванням, щоб не було тиску. Коли будуть президентські вибори призначені, вводити/не вводити надзвичайний стан, як діяти і так далі – ось цивільні та військові в Раді Безпеки вирішать", – зазначив Лукашенко.

Він додав, що рішення про ухвалення такого Декрету він прийняв давно. "Коли це все розгорталося. А не те, що я хочу комусь щось здати або передати. Хлопці, ніколи цього не буде. Я готовий на все, але тільки щоб зберегти мою і вашу країну", – заявив Лукашенко.

17 квітня Лукашенко під час республіканського суботника, який він провів у Шкловському районі, заявив, що прийме найближчим часом одне з найпринциповіших рішень за час свого президентства.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА