Інтерфакс-Україна
11:09 26.04.2021

Західні дипломати висловили свою підтримку Україні з нагоди роковин Чорнобильської катастрофи

2 хв читати
Західні дипломати висловили свою підтримку Україні з нагоди роковин Чорнобильської катастрофи

Західні країни і далі підтримуватимуть Україну та надаватимуть свою допомогу для якнайшвидшого подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Відповідну заяву зробили посли Німеччини та Великої Британії в Україні, а також заступник голови посольства США в Україні під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, організованого фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", повідомляє прес-служба форуму в понеділок.

Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен зазначила, що ФРН продовжує надавати Україні допомогу навіть через 35 років після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Вона також наголосила, що найвідомішим міжнародним проектом з безпеки на ЧАЕС є будівництво нового безпечного укриття над старим саркофагом 4-го енергоблоку.

"Цей унікальний шедевр сучасних технологій має захищати довкілля від радіоактивних залишків зруйнованого реактора принаймні протягом 100 років. Німеччина безпосередньо внесла близько EUR100 млн у проект, сукупна вартість якого становить понад EUR 2 млрд. Усі ці заходи допомоги можуть лише спробувати трохи зменшити завдану шкоду та полегшити страшні страждання", - уточнила Фельдгузен.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що повністю оцінити всі збитки і негативні наслідки для людства, завдані аварією на ЧАЕС, неможливо навіть через 35 років після аварії.

Дипломат зазначила, що на сьогодні британські інженери беруть участь у проектах, які гарантують безпеку і стабільність Чорнобильської зони, зокрема й нового безпечного укриття.

"Загальна вартість укриття становить EUR 2,1 млрд. Це найбільший проект міжнародної співпраці у сфері ядерної безпеки, який підтримують 40 країн, включно з Британією. Цей приклад міжнародної співпраці у сфері ядерної безпеки свідчить, що ми пройшли довгий шлях з 1986 року. Це дає нам надію на майбутнє, що така трагедія більше ніколи не повториться", - наголосила Сіммонс.

Про свою підтримку Україні нагадали і Сполучені Штати. Зокрема, заступник голови посольства США в Україні Джозеф Пеннінгтон заявив, що трансформація Чорнобиля залишається довгостроковим викликом, але Україні не доведеться справлятися з ним самотужки.

"Сполучені Штати разом з іншими членами міжнародної спільноти і далі підтримуватимуть вас, щоб гарантувати майбутню енергетичну безпеку та ядерну безпеку не лише цього місця, а й України загалом", - наголосив він.

Дипломат зазначив, що жодна інша ядерна аварія в історії не було серйознішою з точки зору витрат і жертв, ніж аварія на ЧАЕС, і уточнив, що завдяки співпраці України та США вдалося добитися значних успіхів у питанні подолання наслідків катастрофи.

"США пишаються тим, що стали найбільшим донором проекту "Нове безпечне укриття", що охоплює місце катастрофи реактора 4-го Чорнобильського енергоблоку", - наголосив Пеннінгтон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Виставка української писанки відкрилася в Римі

У харківських лікарнях залишається 18 постраждалих внаслідок п’ятничної ракетної атаки - Синєгубов

Американський план українського врегулювання не передбачає гарантій безпеки з боку США - ЗМІ

Консультації США та Ірану щодо атома проходять у Римі - ЗМІ

Поліція Києва затримала чотирьох нападників на військового у київському Гідропарку, їм готується підозра

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА