20:54 26.04.2021

Законопроекти про фінпослуги та фінкомпанії, страхування сільгосппродукції з держпідтримкою будуть розглянуті на позачерговій сесії 27 квітня

2 хв читати
Законопроекти про фінпослуги та фінкомпанії, страхування сільгосппродукції з держпідтримкою будуть розглянуті на позачерговій сесії 27 квітня

Проекти законів України про фінансові послуги та фінансові компанії (№5065) та про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою (№5104) планується розглянути на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України дев'ятого скликання 27 квітня 2021 року.

Як зазначено на сайті парламенту, про це йдеться в підписаному головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим розпорядженні №102 про скликання 27 квітня позачергового пленарного засідання Верховної Ради України.

Як повідомлялося, проект закону "Про фінансові послуги та фінансові компанії" (№5065) було зареєстровано у Верховній Раді 15 лютого 2021 року. Ініціаторами документа виступили голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев і вісім депутатів фракції "Слуга народу", а також Андрій Іванчук (депутатська група "Довіра") та Ігор Абрамович (фракція "ОПЗЖ").

Національний банк України, під регулювання якого в межах проекту "спліт" з 1 липня 2020 року перейшли небанківські фінансові установи, зазначав, що цей документ стане першим з низки проектів законів, які будуть підготовлені та подані до Верховної Ради щодо вдосконалення законодавства роботи ринків небанківських фінансових послуг.

Крім того, наголошувалося, що проект закону є рамковим. Він закладає основи для ухвалення та впровадження норм законопроектів, що описують регулювання на рівні окремих секторів небанківського фінринку: про страхування, про кредитні спілки, про платіжні послуги.

Раніше Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на засіданні 31 березня розглянув ініційований Кабінетом Міністрів законопроект про страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою (№5104) і рекомендував для включення його до порядку денного сесії та ухвалення за основу.

Законопроект запроваджує державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників у частині страхування сільськогосподарської продукції.

Проект, зокрема, пропонує внести зміни до Податкового кодексу в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 процентних пункту з метою в подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Крім того, вносяться зміни до закону "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою", які визначають: механізм надання держпідтримки сільгосптоваровиробникам для страхування продукції, учасників ринку страхування, вимоги до них, їхні права та обов'язки, об'єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою тощо.

Згідно з проектом, розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів пропонується визначити на рівні до 60%. Конкретний розмір компенсації визначатиметься виходячи з можливостей державного бюджету.

Проект закону також вносить зміни до закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство", "Про сільськогосподарську кооперацію" та "Про фермерське господарство" в частині надання можливості цим господарствам отримувати державну підтримку на страхування сільськогосподарської продукції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА