Інтерфакс-Україна
11:23 27.04.2021

СБУ запобігла підготовленій спецслужбами РФ потужній хакерській атаці на держоргани України

1 хв читати
СБУ запобігла підготовленій спецслужбами РФ потужній хакерській атаці на держоргани України

Кіберфахівці Служби безпеки України не дали спецслужбам РФ через жителя Запоріжжя здійснити вірусну атаку на державні органи України, повідомляє прес-центр СБУ.

"Оперативники спецслужби встановили, що спецслужби РФ діяли через мешканця Запоріжжя. Через інтернет він отримав від громадянина РФ пропозицію на конфіденційне співробітництво. Хакер погодився за гроші вести підривну діяльність проти України. Зловмисник, зокрема, зобов’язався здійснити цільову вірусну атаку на державні електронні інформаційні ресурси", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, чоловік мав направити українським чиновникам замаскований файл зі шпигунським програмним забезпеченням. Розсилка мала забезпечити вірусне ураження закритих електронних інформаційних систем державних установ та органів місцевого самоврядування.

Встановлено, що замовники хотіли отримати несанкціонований доступ до інформації, яка могла блокувати стійку роботу об'єктів інформаційної та критичної інфраструктури.

Під час проведених слідчих дій правоохоронці вилучили електронні носії інформації з файлами наданого іноземними спецслужбами програмного забезпечення; листування з кураторами РФ.

Організатору повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рютте: ми багато вчимось, вивчаючи, що роблять українці у цій війні

Мер Дніпра Філатов повідомив про одного загиблого внаслідок ворожої атаки

Ліна Костенко долучилася до відкритого звернення до влади щодо перепризначення Кременя на посаду мовного омбудсмена

Сибіга та Кубіліюс домовилися про подальшу координацію та роботу над посиленням потенціалу України

У Дніпрі є загиблі та постраждалі після ворожої атаки балістикою – Лисак

Парламентарі пропонують запровадити тимчасове бронювання для вирішення проблем з військовим обліком

На станції метро "Палац "Україна" у Києві до кінця року триватиме ремонт ескалаторів

Удар Росії пошкодив поїзд Одеса-Запоріжжя на Дніпропетровщині

Жолнович: маємо допомагати людям, які заходять в літній вік, зберігати свої компетенції і набувати нові

Arricano вважає введення санкцій проти компанії та акціонерів безпідставними, захищатиме активи в судах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА