17:29 27.04.2021

ЄСПЛ звернувся до України з проханням спростувати скарги на політичні переслідування з боку НАБУ

1 хв читати
ЄСПЛ звернувся до України з проханням спростувати скарги на політичні переслідування з боку НАБУ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав офіційну комунікацію з урядом України щодо трьох пов'язаних справ, в яких українську владу обвинувачують у політичних переслідуваннях, повідомляє інтернет-видання "Європейська правда".

Згідно з документами, наявними в розпорядженні видання, ЄСПЛ розглядає в єдиному пакеті три скарги, які містять обвинувачення на адресу Національного антикорупційного бюро України. Серед позивачів - колишній народний депутат фракції "Народний фронт" Георгій Логвинський, чоловік судді ЄСПЛ від України Ганни Юдківської.

Крім того, до ЄСПЛ зі скаргою звернулася колишній заступник міністра юстиції, екс-секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька, і ще п'ятеро осіб, співробітників комерційної групи, яку НАБУ вважає пов'язаною з Логвинським та Юдківською.

ЄСПЛ просить надати докази, які спростували б порушення Україною ст. 18 Європейської конвенції з прав людини, яка забороняє політичні переслідування. ЄСПЛ, зокрема, просить спростувати твердження про те, що переслідування Логвинського було спрямоване на підрив репутації його дружини Юдківської, заяви про залякування юристів Логвинського, а також спрямовану медіакампанію проти Логвинського, що передбачала заяви посадових осіб у його справі.

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА