20:41 28.04.2021

Президент Молдови розпустила парламент і призначила дострокові вибори на 11 липня

2 хв читати
Президент Молдови розпустила парламент і призначила дострокові вибори на 11 липня

Президент Молдови Майя Санду підписала указ про розпуск парламенту та призначила дату дострокових парламентських виборів.

"Декілька хвилин тому я підписала указ про розпуск парламенту. Дострокові парламентські вибори призначені на 11 липня. Ми маємо якнайшвидше позбутися цього корумпованого парламенту, депутати якого відстоюють сірі схеми та крадуть у громадян. Тепер вибір за вами, шановні співгромадяни. Ми маємо обрати новий парламент, сформувати компетентний уряд, повернути країну до нормального стану", - заявила Санду журналістам у середу ввечері.

Вона зазначила, що уряд має виділити кошти для фінансування виборчої кампанії, а Центральній виборчій комісії варто забезпечити умови для проведення коректних і вільних виборів.

Як повідомляв "Інтерфакс", підписання указу про розпуск парламенту стало можливим після того, як Конституційний Суд Молдови скасував у середу впроваджений парламентом режим надзвичайного стану у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Конституційний Суд 15 квітня ухвалив, що є всі підстави для розпуску парламенту. КС ухвалив, що нездатність парламенту сформувати уряд протягом трьох місяців є підставою для розпуску парламенту. Відповідно до рішення КС, президент Майя Санду зобов'язана підписати указ про розпуск парламенту та призначення дати дострокових виборів, проте вона не могла це зробити у період дії надзвичайного стану.

Режим НС був схвалений голосами парламентської більшості Партії соціалістів та партії "Шор" 31 березня. При цьому самі депутати, які голосували за ухвалення такого рішення, визнають, що воно має політичний характер і ухвалено було для того, щоб відтермінувати ухвалення президентом рішення про розпуск парламенту та призначення дати дострокових виборів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА