19:13 29.04.2021

Fitch поставило рейтинг "Укрзалізниці" на перегляд для можливого пониження через обмежену ліквідність

2 хв читати
Fitch поставило рейтинг "Укрзалізниці" на перегляд для можливого пониження через обмежену ліквідність

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings помістило довгостроковий рейтинг дефолту емітента та пріоритетні незабезпечені рейтинги боргу АТ "Укрзалізниця" (УЗ, Київ) у список Rating Watch Negative (RWN) з огляду на обмежену ліквідність.

Як зазначено в повідомленні на сайті агентства, доступна для використання ліквідність "Укрзалізниці" не повністю покриває обслуговування боргу компанії в 2021 році з урахуванням невизначеності щодо темпів відновлення економіки після пандемії коронавірусу.

У Fitch зазначають, що графік погашення боргу "УЗ" на 2021 рік включає виплату до 5,69 млрд грн за три квартали, що залишилися.

"Доступна для використання ліквідність "Укрзалізниці" є недостатньою для покриття очікуваних виплат за кредитом від банку ($116 млн, що еквівалентно 3,225 млрд грн), термін за яким настає 30 травня. Доступна для використання ліквідність у компанії (станом на 26 квітня 2021 року) становить 3,13 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

За даними Fitch, сумарний борг "УЗ" на кінець 2020 року становив 36,699 млрд грн (35,015 млрд грн у 2019 році). Водночас борг компанії в 2020 році на 91,2% був номінований в іноземній валюті (на 92,1% у 2019 році).

На думку агентства, валютні ризики "Укрзалізниці" є суттєвими, оскільки доходи компанії надходять переважно в національній валюті.

Як повідомлялося, раніше міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг "Укрзалізниці" з рівня "В-" до "ССС" у зв'язку зі збільшенням ризиків рефінансування.

У свою чергу в "Укрзалізниці" заявили, що компанія працює над кількома варіантами рефінансування кредиту на користь АТ "Сбербанк", яке припадає на 30 травня поточного року, і не допустить невиконання зобов'язань за запозиченнями.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА