Інтерфакс-Україна
06:38 30.04.2021

США стурбовані розпуском наглядової ради і заміною керівництва "Нафтогазу України"

2 хв читати
США стурбовані розпуском наглядової ради і заміною керівництва "Нафтогазу України"

США глибоко стурбовані рішенням кабінету міністрів України розпустити наглядову раду і замінити керівництво "Нафтогазу України", заявив на брифінгу в четвер представник держдепартаменту Нед Прайс.

"Ми глибоко стурбовані недавніми маніпуляціями кабінету міністрів України чинними правилами, щоб розпустити наглядову раду і замінити керівництво головної української енергетичної компанії", - сказав Нед Прайс.

Він зазначив, що ці дії, на думку держдепу, демонструють зневагу чесними і прозорими корпоративними практиками і ускладнюють процес реформування енергетичного сектора і поліпшення інвестиційного клімату країни.

"На жаль, це всього лише ще один приклад того, як ігноруються сучасні методи роботи, а економічний прогрес України, що надає сили, наражається на ризик. Ми продовжимо підтримувати Україну і зміцнювати її інститути..., але влада України повинна теж робити свій внесок", - зазначив представник держдепартаменту.

Кабінет міністрів України у рамках загальних зборів акціонерів "Нафтогазу України" 28 квітня 2021 року визнав незадовільною роботу наглядової ради та правління компанії. Кабінет спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради - як незалежних, так і представників від держави - з їх подальшим переобранням у повному складі, але з 30 квітня 2021 року.

Звільнивши наглядову раду на дві доби, Кабінет достроково припинив повноваження голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, звільнивши його з посади з 28 квітня, а також обрав і призначив главою компанії Юрія Вітренка з 29 квітня терміном на один рік.

У Кабміні заявили, що на звільнення Коболєва вплинули незадовільні фінансові показники "Нафтогазу" за 2020 рік: 19 млрд грн чистого консолідованого збитку групи.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українська делегація на щорічному фінансовому тижні МВФ обговорює енергетику та розвиток співпраці зі США

У деяких районах Києва зникло світло через проблеми на одному з енергооб’єктів, викликані перенавантаженням мережі – влада

"Укрзалізниця" зазнала близько 300 атак з серпня — на чверть більше, ніж за аналогічний період 2024р

ПА ОБСЄ призначила Каріну Едебрінк спецпредставницею з питань викрадення та депортації українських дітей

SkyUp Airlines стає членом IATA

Зеленський: В Одесі буде військова адміністрація, керівника призначу найближчим часом

Екстрені відключення світла скасовані в Київській області

Труханов заявив, що продовжить виконувати повноваження мера до ухвалення міськрадою відповідного рішення

"Укрметалургпром" обурений обранням в керівні органи Worldsteel російського олігарха Мордашова

Аварійні відключення е/е застосовуються у восьми областях - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА