Інтерфакс-Україна
19:47 02.05.2021

Держсекретар США обговорив із прем'єром Чехії проблеми, пов'язані з Росією - держдеп

2 хв читати
Держсекретар США обговорив із прем'єром Чехії проблеми, пов'язані з Росією - держдеп

Глава держдепу США Ентоні Блінкен у неділю провів телефонну розмову з чеським прем'єр-міністром Андрієм Бабішем, під час якої заявив про підтримку з боку США в протистоянні Чехії діям Росії.

"Держсекретар Ентоні Блінкен сьогодні говорив з прем'єр-міністром Чехії Андрієм Бабішем. Він наголосив на солідарності США з Чехією в тому, що стосується її мужньої відповіді на російську підривну і смертоносну діяльність на чеській землі", - йдеться в заяві, поширеній у неділю від імені представника держдепу США Неда Прайса.

"Держсекретар Блінкен і прем'єр-міністр Бабіш зійшлися на думці щодо необхідності продовження підтримувати єдність і рішучість у відповідь на дестабілізуючі дії Росії", - наголошується в прес-релізі.

На думку співрозмовників, "рішення Чехії вивести "Росатом" з тендеру на АЕС "Дуковани" і значно скоротити присутність російської розвідки в Празі посилило безпеку Чеської республіки і всього альянсу НАТО".

17 квітня влада Чехії повідомила про рішення вислати 18 російських дипломатів. За версією Праги, йдеться про співробітників розвідки, що працюють під дипломатичним прикриттям. Чеська влада пішла на такий крок, тому що, за її версією, російські спецслужби причетні до вибуху складу боєприпасів у чеському населеному пункті Врбетіце в 2014 році. Тоді загинули двоє людей.

Також стало відомо, що влада Чехії оголосила про рішення виключити "Росатом" з тендеру на розширення АЕС "Дуковани" на тлі цього політичного скандалу.

МЗС РФ оголосило у відповідь 20 співробітників посольства Чехії в Москві "персона нон грата".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Командування Сухопутних військ почало публічно звітувати перед суспільством про роботу ТЦК та СП

Окупанти розширили ще один плацдарм в Сумській області - DeepState

Зеленський: У України і партнерів досі немає чіткої інформації, з чим росіяни збираються в Стамбул

Понад 600 ветеранів та членів їх сімей взяли участь у фестивалі Superhumans Reunion’25

На "Книжковому Арсеналі" вилучили 74 газові балончики, 12 боєприпасів та вогнепальну зброю – УДО

Через ворожі удари по Куп’янську та Вовчанських Хуторах загинула жінка, постраждали три мирних жителі

Кількість постраждалих внаслідок ворожих авіаударів по передмістю Харкова зросла до семи

Сирський провів підсумкову нараду за результатами діяльності ЗСУ у травні

Окупаційна влада залучає проукраїнських підлітків до примусової праці – ЦПД

Внаслідок ворожих авіаударів по передмістю Харкова постраждали три мирних жителі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА