07:49 05.05.2021

SpaceX вивела на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink, довела угруповання до 1563 апаратів

2 хв читати
SpaceX вивела на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink, довела угруповання до 1563 апаратів

Важка ракета-носій Falcon 9 у вівторок успішно вивела на низьку навколоземну орбіту чергову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

"Виведення супутників Starlink підтверджено", - йдеться в повідомленні.

Це вже 26-е виведення на орбіту групи інтернет-супутників починаючи з травня 2019 року в рамках проекту Starlink. З урахуванням нинішніх супутників орбітальне угруповання SpaceX складається вже з 1563 космічних апаратів. Попередня партія з 60 супутників Starlink була запущена 29 квітня.

Запуск був здійснений о 15:01 за часом Східного узбережжя США зі стартового комплексу 39А Космічного центру імені Кеннеді (штат Флорида).

Приблизно через 1 годину 4 хвилини після старту ракети група супутників Starlink була виведена на задану орбіту.

Тим часом перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовувався для запуску вдев'яте, через 8 хвилин 39 секунд після запуску здійснив керовану вертикальну посадку на автоматичну плавучу платформу Of Course I Still Love You, розташовану в Атлантиці приблизно в 600 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна повинні були виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускалися на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $6 млн при запусках своїх ракет.

Нині компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

У майбутньому SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів такого типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. SpaceX раніше повідомляла, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій в реалізацію проекту оцінюється в $10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА