08:09 06.05.2021

Глави МЗС G7 закликають білоруську владу звільнити незаконно ув'язнених і провести нові вибори

1 хв читати
Глави МЗС G7 закликають білоруську владу звільнити незаконно ув'язнених і провести нові вибори

Глави МЗС країн "групи семи" (G7) звернулися до влади Білорусі із закликом звільнити незаконно ув'язнених, покласти край репресіям проти правозахисників і провести нові президентські вибори.

"Ми дуже стурбовані політичною кризою і кризою в сфері прав людини внаслідок підтасованих президентських виборів у серпні 2020 року в Білорусі", - йдеться в підсумковому комюніке глав МЗС G7.

"Ми закликаємо режим виконувати рекомендації, винесені незалежної експертною місією ОБСЄ, звільнити незаконно ув'язнених за вираз демократичних устремлінь, а також покласти край репресіям у сфері прав людини та основних свобод", - наголошується в документі.

Крім того, глави МЗС закликали білоруську владу "провести під міжнародним наглядом нові, вільні і справедливі вибори".

Міністри закордонних справ G7 зазначили, що засуджують "репресії щодо журналістів і правозахисників". Вони також висловили прихильність "притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини".

Крім цього, G7 "закликають владу Білорусі" поважати право на мирні зібрання ", а також вступити в діалог з лідерами опозиції і прийняти пропозицію ОБСЄ про посередництво в такому діалозі "для розв'язання політичної кризи".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА