20:17 06.05.2021

ВРП підтримує позицію Венеціанської комісії щодо необхідності законодавчого визначення критеріїв доброчесності членів Ради

2 хв читати
ВРП підтримує позицію Венеціанської комісії щодо необхідності законодавчого визначення критеріїв доброчесності членів Ради

Вища рада правосуддя (ВРП) позитивно сприймає та вважає важливою позицію Венеціанської комісії стосовно необхідності чіткого та однозначного визначення на законодавчому рівні критеріїв професійної етики та доброчесності, а також процедури перевірки відповідності цим критеріям членів ВРП, висловлену у висновку щодо законопроекту №5068.

Як повідомляє прес-служба ВРП у четвер, потреба у визначенні зазначених понять є визначальною, адже без нормативного закріплення дефініцій будь-яка перевірка чи оцінка буде суб'єктивною.

"Ще у висновку №969/2019 щодо зміни до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного Суду та органів суддівського врядування, Венеціанська комісія зазначила, що єдині критерії відбору, зазначені в законі №193 "професійна компетентність, етика та доброчесність", не викладені достатньою мірою детально для їх застосування на практиці", - йдеться в повідомленні.

У ньому також зазначено, що Венеціанська комісія не взяла до уваги пояснення ВРП та консультативні висновки Ради, а також висновки провідних юридичних наукових закладів України щодо неприйнятності встановлення контролю над ВРП органом, який не має конституційної основи.

"Здебільшого висновок містить рекомендації щодо доопрацювання законопроекту №5068, на що звертала увагу і ВРУ", - наголошують у Раді.

Там уточнюють, що остаточне рішення щодо зазначеного законопроекту має ухвалити парламент.

"Ухваленню закону має передувати глибокий аналіз рішень Конституційного Суду України щодо інституцій, аналогічних Етичній раді, а також проведення широкого обговорення запропонованих змін із професійною спільнотою, суддями, адвокатами, науковцями, про необхідність якого зазначено у висновку Венеціанської комісії щодо закону №193-IX", - наголошують у прес-службі ВРП.

Там додають, що в консультативному висновку ВРП зазначала, що Консультативна рада європейських суддів вважає, що буде неприпустимим, якщо судова рада обмежуватиметься іншими органами у своїй автономії визначати власні процедури діяльності та питання, що виносяться на її розгляд.

"Члени Вищої ради правосуддя обираються (призначаються) за квотним принципом. Конституція України не містить застережень, що будь-який орган може обмежувати конституційно визначених суб'єктів формування конституційного органу. При цьому суб'єкти обрання (призначення) самостійно оцінили кандидатів на доброчесність та професійну етику при їх обранні (призначенні); такі кандидати пройшли спеціальну перевірку в порядку, передбаченому законом", - наголошують у Раді.

Там також нагадують, що рішенням Конституційного Суду України від 11 березня 2020 року №4-р/2020 визнано неконституційною норму про утворення Комісії з питань доброчесності і етики, до повноважень якої було віднесено оцінку відповідності члена або кандидата до складу ВРП принципам добросовісності та етичних норм судді; затвердження висновків про невідповідність вимогам кандидатів на посаду члена ВРП до обрання (призначення) їх на посаду, що перешкоджає призначенню їх на відповідну посаду.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Засуджений у Білорусі українець Ференц планує подавати апеляцію - омбудсмен

Франція та Німеччина жалкують про закінчення мандата Місії спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні

Швейцарія доставила на Донбас 1,5 млн експрес-тестів на COVID-19 і 30 апаратів ШВЛ - Мінреінтеграції

Двох екс-керівників НДІ підозрюють у розтраті майже 42 млн грн бюджетних коштів

Брату голови ОАСК Зонтову висунули нову підозру

Шкарлет розповів про стратегічні цілі державної політики у сфері дошкільної освіти

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом виборів до Держдуми РФ, які проводилися в Криму

"Слуга народу" висунула кандидатом у народні депутати у 184-му окрузі голову Херсонської ОДА Козиря

СБУ розпочинає інформкампанію із боротьби з сепаратизмом, вербуванням та дезінформацією РФ

МЗС України вимагає звільнення українця Ференця, засудженого в Білорусі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА