07:39 08.05.2021

Зеленський затвердив Положення про Центр протидії дезінформації

2 хв читати
Зеленський затвердив Положення про Центр протидії дезінформації

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 187/2021 "Питання Центру протидії дезінформації", яким затвердив Положення про ЦПД, повідомила прес-служба глави держави.

Згідно з документом, гранична чисельність працівників Центру становить 52 людини. Кабінет Міністрів повинен у двотижневий термін визначити умови оплати праці співробітників Центру.

Відповідно до Положення, Центр підпорядкований Раді національної безпеки і оборони України (РНБО). Загальне спрямування і координацію його діяльності здійснює секретар РНБО.

ЦПД очолює керівник, якого призначає і звільняє з посади Президент України за поданням секретаря РНБО.

ЦПД забезпечує протидію як наявним, так і прогнозованим загрозам нацбезпеці та національним інтересам в інформаційній сфері, виявляє та протидіє дезінформації, пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, а також має запобігати спробам маніпулювання громадською думкою.

Зазначається, що Центр повинен проводити аналіз та моніторинг подій і явищ у інформаційному просторі, стану інформаційної безпеки та присутності України у світовому інформаційному просторі.

Також ЦПД виявлятиме і вивчатиме поточні та прогнозовані загрози інформаційній безпеці України, чинники, що впливають на їх формування, а також прогнозуватиме наслідки для національних інтересів.

Центр буде забезпечувати РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами з інформаційної безпеки України.

Крім того, Центр братиме участь у розробці та реалізації Стратегії інформаційної безпеки, здійсненні аналізу стану її реалізації, зокрема з питань протидії дезінформації.

ЦПД може одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, правоохоронних і розвідувальних органів, прокуратури, органів місцевого самоврядування, підприємств і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, статистичні дані, інформацію, довідкові матеріали.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА