Інтерфакс-Україна
17:06 13.05.2021

Процес збільшення щільності нейтронного потоку під "Укриттям" контрольований - ДНТЦ ЯРБ

3 хв читати
Процес збільшення щільності нейтронного потоку під "Укриттям" контрольований - ДНТЦ ЯРБ

Ситуація зі збільшенням щільності нейтронного потоку під об'єктом "Укриття" (встановлений над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС - ІФ) є прогнозованим, контрольованим і не надзвичайним, повідомила прес-служба Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) у четвер.

"Ситуація із деяким зростанням щільності потоку нейтронів не є непередбачуваною та раптовою. Якщо брати до уваги дані цих датчиків у комплексі з іншими показниками, то, враховуючи темпи зростання, можна говорити про те, що запас до встановлених меж дуже великий, а тому наразі жодних причин для хвилювання немає", − ідеться в прес-релізі ДНТЦ ЯРБ.

Як зазначили в центрі, всі процеси під об'єктом "Укриття" відбуваються в підкритичному, тобто безпечному стані.

"Об’єкт "Укриття" – потенційно небезпечний, адже під ним розміщена значна кількість ядерних і радіоактивних матеріалів. Проте він оснащений сучасною системою безперервного моніторингу, під якою перебувають і гамма-випромінювання, і температурний режим, і щільність потоку нейтронів. Для кожного датчика встановлені межі безпечної експлуатації", - повідомляється у прес-релізі.

За інформацією ДНТЦ ЯРБ, існує декілька можливих причин зростання активності нейтронних потоків. Зокрема, однією з них може бути зміна форми та складу паливомістких мас, які не є однорідними за змістом і щільністю.

Крім того, на інтенсивність реакції впливає також взаємодія паливомістких мас із водою, яка не є просто охолоджувачем, вона може бути як сповільнювачем нейтронів, так і поглиначем, що, у свою чергу, по-різному впливатиме на перебіг фізичних процесів.

"Треба розуміти, що ядерні процеси, про які йдеться, триватимуть дуже довго, і складно спрогнозувати, до якого саме часу відбуватиметься зростання щільності потоку нейтронів, а коли розпочнеться зворотній процес. Для підвищення реалістичності прогнозних оцінок слід відзначити важливість забезпечення адекватності розрахункових моделей і достовірності вихідних даних, що їх використовують науковці", − пояснили в центрі.

Як випливає з тексту прес-релізу, заява ДНТЦ ЯРБ зумовлена поширенням в українських і зарубіжних ЗМІ останніми днями інформації про збільшення щільності нейтронного потоку під об'єктом.

"Що стало причиною нагнітання проблеми – сказати важко, можливо, йдеться лише про спробу отримання фінансування, адже лише у 20-х числах квітня відбулося перше засідання асамблеї створеного у листопаді 2020 року Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (РМСЧ)", − припускають у ДНТЦ ЯРБ.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) під час першого засідання асамблеї Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля у квітні домовилися продовжити спільну роботу на майбутньому етапі виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС.

ЄБРР і МАГАТЕ також визнали необхідність розробки комплексного плану для майданчика ЧАЕС "з метою забезпечення спадкоємності, оптимізації та взаємодоповнюваності між різними завданнями".

ЄБРР заснував РМСЧ у листопаді 2020 року на прохання уряду України. Рахунок було створено як донорський фонд з метою фінансування розробки комплексного плану для Чорнобиля, консолідації поточних планів, а також для оптимізації та інтеграції всіх підходів до поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд взяв під варту чоловіка, який розстріляв людей на Софіївській Борщагівці під Києвом, його оголошено підозру

ЄС вітає зусилля, спрямовані на досягнення миру в Україні

Макрон анонсував візит в Київ

Мерц оголосив свій візит до Києва, а також лідерів Франції, Польщі та Британії

Глава СБУ звільнив з посади працівника СБУ Лойфа після журналістського розслідування - ЗМІ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА