14:34 14.05.2021

Київрада закликала уряд і парламент найближчим часом розробити й ухвалити закон про систему тероборони

2 хв читати
Київрада закликала уряд і парламент найближчим часом розробити й ухвалити закон про систему тероборони

Київрада звернулася до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради із закликом об'єднати зусилля в розробленні законопроекту, який врегулює питання функціонування ефективної системи територіальної оборони.

Рішення, розроблене за ініціативою партії "УДАР" і представлене лідером партії Віталієм Кличком, підтримали 77 депутатів.

Міський голова столиці Віталій Кличко зазначив, що законопроект має бути розроблений і ухвалений у стислі терміни.

"Ще в 2015 році Планом законодавчого забезпечення реформ в Україні була передбачена розробка й ухвалення закону "Про територіальну оборону України". Але в державі, яка восьмий рік протистоїть збройній агресії, досі немає закону, який детально врегулював би питання територіальної оборони України. Враховуючи те, що сьогодні Росія тримає біля кордону з Україною більше військ, ніж будь-коли з 2014 року, украй необхідним є ухвалення в стислі терміни сучасного закону про основи територіальної оборони України", - наголосив він.

Мер зазначив, що відсутність погодженої позиції органів державної влади призвела до того, що таке гостре питання досі залишається неврегульованим на рівні профільного закону.

"Саме тому Київська міська рада звертається до Кабінету Міністрів України як найвищого органу в системі органів виконавчої влади і до Верховної Ради України з вимогою об'єднати зусилля розробників законопроектів і забезпечити ухвалення в стислі терміни закону, який врегулює питання функціонування сучасної та ефективної системи територіальної оборони", - додав Кличко.

Він уточнив, що закон має чітко регламентувати й деталізувати повноваження органів державної влади, місцевого самоврядування, військового управління, закріпити права та обов'язки громадських організацій і громадян, завдання складових сил сектору безпеки і оборони, визначити джерела фінансування заходів, загальний склад, структуру, чисельність підрозділів територіальної оборони, їх підпорядкування та порядок комплектування тощо.

Крім того, законом мають бути визначені дві складові територіальної оборони: військова і цивільна, що дасть змогу залучати підрозділи територіальної оборони вже в мирний час. Документ має передбачити законні підстави залучення в мирний час підрозділів територіальної оборони до виконання завдань, пов'язаних із захистом і допомогою населенню, до участі у виконанні інших обмежувально-режимних заходів, які здійснюються в порядку та на умовах, визначених законодавством України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна отримає ПДЧ, так само як і стане "частиною НАТО" тоді, коли вона досягне необхідних критеріїв

Двоє військовослужбовців ЗС України отримали осколкові поранення в результаті вибуху невідомого вибухового пристрою на Донбасі

Джонсон переніс на місяць скасування обмежень в Англії, зазначив намір вакцинувати більше населення

Лідери країн НАТО схвалили комплексну політику кіберзахисту альянсу

Уперше за рік у Молдові не зареєстровано жодного смертельного результату від COVID-19

Комітет ВР з нацбезпеки в середу розгляне законопроект щодо змін до закону про СБУ - Безугла

Лідери країн НАТО домовилися про розробку нової стратегічної концепції

На корпоративні права 28 компаній, пов'язаних із Glusco, накладено арешт

Двері НАТО відкриті для України та Грузії - Столтенберг

Міноборони та КМДА сформулювали "дорожню карту" передання садиби Сікорського на баланс міста

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА