Інтерфакс-Україна
07:16 18.05.2021

Росія може розмістити стратегічні бомбардувальники в Арктиці

1 хв читати
Росія може розмістити стратегічні бомбардувальники в Арктиці

Арктичний аеродром "Нагурське" (острів Земля Олександри, архіпелаг Земля Франца-Йосифа) може приймати будь-які типи літаків, включно зі стратегічними бомбардувальниками Ту-95МС, повідомив журналістам начальник штабу армії ВПС і ППО Північного флоту РФ генерал-майор Ігор Чуркін.

"Аеродром, на якому ми з вами здійснили посадку, зданий в експлуатацію в минулому році, довжина злітно-посадкової смуги - 3,5 тис. метрів, що дозволяє аеродрому приймати всі класи повітряних суден", - повідомив він.

На питання, чи може аеродром прийняти стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, Чуркін відповів: "Може".

"Удосконалення аеродромної мережі в Арктиці значно підвищує можливості застосування авіації Північного флоту в інтересах контролю, насамперед, повітряного простору в районі акваторії Північного морського шляху і дозволить гарантувати безпеку цієї транспортної артерії з повітря", - сказав він.

Заява Чуркіна прозвучала на тлі заходження 10 травня в порт на півночі Норвегії багатоцільового атомного підводного човна ВМС США "Нью-Мексико" (USS New Mexico).

13 травня командувач Північним флотом РФ Олександр Мойсеєв заявив, що Осло сприяє зростанню напруженості в Арктиці. "Останнім часом як основний плацдарм в Арктиці США розглядають Норвегію як територію, що використовується для передової присутності збройних сил, розміщення засобів розвідки і спостереження, розвитку інфраструктури подвійного призначення", - заявив Мойсеєв на брифінгу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ердоган закликав Путіна до "обмеженого припинення вогню" в Україні

Мінрозвитку запустило процес підготовки до перезапуску наглядової ради АМПУ

Трамп не заперечував проти ударів України по російському "тіньовому флоту" – ЗМІ

На фронті більше 160 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Запланована в Парижі зустріч щодо мирного плану для України не відбудеться - ЗМІ

Сили оборони звільнили Кіндрашівку, Радьківку та низку кварталів на півночі Куп’янська - НГУ

Росіяни знову атакували Одещину, пошкоджено об’єкт портової інфраструктури

РФ другий день поспіль атакує залізничну енергомережу на шляху до порту "Південний"

Росія вдарила по енергооб'єкту на Чернігівщині, низка населених пунктів без світла

МЗС Туреччини закликає до негайного припинення війни на тлі атаки РФ на судно турецької компанії в порту Чорноморська

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА