10:33 21.05.2021

Знищення літака "МАУ" в Ірані було терактом - рішення суду Канади

3 хв читати
Знищення літака "МАУ" в Ірані було терактом - рішення суду Канади

Знищення українського літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) Корпусом вартових Ісламської революції в січні 2020 року в Ірані було умисним актом тероризму, постановив Верховний суд Онтаріо, повідомляє Global News.

"Позивачі встановили, що збиття відповідачами рейсу 752 було терористичним актом і є "терористичною діяльністю", - наводить Global News слова судді Едварда Белобаби в п'ятницю.

Також суддя виявив "на основі балансу ймовірності, що ракетні удари по рейсу 752 були умисними".

Зазначено, що в рішенні суддя суду Онтаріо спирався на двох експертів, один із яких дійшов висновку, що Корпус вартових Ісламської революції "знав, що рейс PS 752 був цивільним літаком, і навмисно збив його з наміром знищити".

Суддя ухвалив рішення за умовчанням проти Ірану за цивільним позовом, поданим чотирма сім'ями загиблих на борту рейсу "МАУ" 8 січня 2020 року.

Також у матеріалі зазначено, що судові документи було передано Ірану через Global Affairs Canada, але він не захищався під час судового розгляду. Фігурантами справи, зокрема, є Іран, Корпус вартових Ісламської революції, Збройні сили Ірану та верховний лідер Алі Хаменеї як обвинувачені.

Рішення дає змогу сім'ям у Канаді вимагати відшкодування збитків від Ірану. Хоча закон про імунітет держави зазвичай захистив би Іран від судів Канади, відповідно до закону про правосуддя для жертв тероризму, цей імунітет не поширюється на терористичні акти.

Уранці 8 січня 2020 року пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, був збитий у районі міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня 2020 року. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії.

Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing. Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

Наприкінці липня в Києві відбулися переговори з іранською стороною щодо виплати компенсацій за збитий літак "МАУ". 20 жовтня Україна та Іран завершили другий раунд переговорів щодо збитого літака "МАУ" поблизу Тегерана.

5 січня 2021 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна отримала від Ірану проект технічного звіту стосовно обставин катастрофи літака Boeing 737 МАУ, яка сталася поблизу Тегерану 8 січня 2020 року.

У лютому ЗМІ оприлюднили аудіозапис, на якому людина, яку джерела впізнають як міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Заріфа, обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було умисним актом. Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що органи досудового розслідування та прокуратури України досліджують аудіозапис.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

Канада виділить ще 13 мільйонів канадських доларів на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України

Посольство України в Словаччині передасть ДСНС чотири підводні дрони для гуманітарного розмінування

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

Окупанти обстріляли ферму на Харківщині, постраждав мирний житель

До складу нового пакета допомоги Україні увійдуть боєприпаси, системи боротьби з безпілотниками та допоміжне обладнання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА