Інтерфакс-Україна
14:16 25.05.2021

Сприйняття України широким загалом у Франції перебуває під впливом французько-російських взаємин - дослідження

2 хв читати
Сприйняття України широким загалом у Франції перебуває під впливом французько-російських взаємин - дослідження

Сприйняття України широким загалом у Франції перебуває під впливом французько-російських взаємин, свідчать дані аналітичного звіту "Сприйняття України за кордоном. Франція", підготовленого дослідницькою компанією InMind для Українського інституту.

"Сприйняття України широким загалом у Франції перебуває під впливом французько-російських взаємин і загального ставлення французів до Східної Європи як до чогось однорідного, домінує переконання про належність українців до умовних східних слов'ян, де провідними є росіяни", - йдеться в тексті дослідження.

Наголошується також, що очевидна низька поінформованість про Україну серед пересічних французьких громадян, суттєво не вистачає інформаційних приводів та масштабних подій, які познайомили б з Україною більшість.

"Через таке сприйняття Україна перебуває на етапі виділення в окрему країну/народ у свідомості пересічних громадян Франції. Цьому заважає, крім нав'язливої культурної експансії Росії, також відсутність певного популярного, стереотипного міфу про Україну. Фактично не вистачає якірних культурних феноменів, які одразу маркували б українську культуру. Тому на перший план виходять негативні конотації, як Чорнобильська катастрофа, війна на сході України, бідність тощо", - зазначено в дослідженні.

Водночас сучасна українська культура представлена у Франції та має попит, хоча і не стала мейнстрімною.

"Фахівці відзначають упізнаваність таких представників України: музика - "ДахаБраха", Dakh Daughters; література - Курков; театр - спектаклі Троїцького та театру "ДАХ"; сучасного українського дизайну одягу", - зазначено в дослідженні.

Наголошується, що поінформованість про культурні феномени серед експертів посередня.

"На першому плані актуальні фігури (О. Сенцов, А. Курков, О. Забужко) і трагічні події в історії України (Чорнобильська катастрофа, Голодомор, Бабин Яр тощо). Водночас є висока обізнаність про Анну Київську як загальну фігуру в історії України та Франції", - йдеться у звіті.

Головними перешкодами для пожвавлення співпраці з українською стороною називаються недофінансування ініціатив із українського боку; бюрократичні перепони, які подовжують процес ухвалення рішень; складнощі з пошуком контактів для співпраці між французькими та українськими експертами, відсутність інституції, яка цьому допомагала б. Відзначається негнучкість посадових осіб із українського боку і/або проблеми з налагодженням організованого процесу.

Дослідження проводилося у липні-грудні 2020 року. Основним методом дослідження були глибинні експертні інтерв'ю з представниками цільової аудиторії, які проводилися французькою або українською мовами. Інтерв'ю проводилися за опитувальником, який містить приблизно 20 запитань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони Ізраїлю заборонило використання автомобілів виробництва низки фірм КНР через підозри у шпигунстві

РНБО запроваджує мораторій на перевірки бізнесу й втручання держструктур у підприємницьку діяльність – Зеленський

Ще одного українського підлітка, якого примусово вивезли під час окупації Маріуполя, вдалося повернути на підконтрольну уряду територію

НАБУ: Детективи бюро перебували у службовому відрядженні — на запрошення Ініціативи StAR

НАБУ: Жодної причетності працівника НАБУ до спецслужб РФ не встановлено, доказів участі в антидержавній діяльності немає

У Генштабі ЗС України підтвердили, що українські військові вчора завдали кілька ударів по ворогу в Бєлгородській області

Ще чотири родини з дітьми організовано евакуювалися з Донеччини

УЗАГАЛЬНЕННЯ: СБУ, ДБР та Офіс генпрокурора провели слідчі дії в НАБУ та САП

Фонд Порошенка посилює співпрацю з місією Ukraine Focus: медеваки та пікапи - на фронт

Мін’юст звернувся до ВАКС з позовом стягнути активи Олійника

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА