Інтерфакс-Україна
15:29 25.05.2021

Населення Угорщини мало поінформоване про Україну, ставлення переважної більшості угорців до неї нейтральне - дослідження

2 хв читати
Населення Угорщини мало поінформоване про Україну, ставлення переважної більшості угорців до неї нейтральне - дослідження

Населення Угорщини мало поінформоване про Україну, тому ставлення переважної більшості угорців до України за замовчуванням нейтральне, свідчать дані аналітичного звіту "Сприйняття України за кордоном. Угорщина", підготовленого дослідницькою компанією InMind для Українського інституту.

"Із особистих контактів із українцями, з українською культурою угорці зазвичай отримують позитивні враження, але таких ситуацій не настільки багато, щоб створити стійкий цікавий і привабливий образ України", - йдеться в дослідженні.

Проблемними точками для формування угорської громадської думки щодо України експерти вважають переважно критичні щодо України наративи угорських ЗМІ, зосередження ЗМІ на політиці, тоді як новини з культурної сфери практично не потрапляють у поле зору, досі не подолане сприйняття України як частини сфери впливу Росії.

"Сплески зацікавленості Україною спостерігаються під час знакових подій, що активно висвітлюються у медіа: на кшталт Революції гідності, воєнних дій на сході України, перемоги на "Євробаченні", але досить швидко такий інтерес згасає", - наголошується у звіті.

Ставлення угорських експертів до України позитивно-нейтральне, оскільки вони мали порівняно більше точок дотику з Україною або відкриті для нових можливостей у своїй професійній сфері, і український напрям цілком прийнятний для створення таких можливостей, наголошується у висновках дослідження.

Зазначено, що уявлення угорських експертів про сучасну українську культуру базуються значною мірою на припущеннях:

"Вважається, що в Україні має бути привабливий культурний продукт, хороші письменники, музиканти, художники тощо, але конкретику експертам пригадати важко. Персоналії здебільшого називають експерти-українці, або ті угорці, які були тісно пов’язані з Україною за родом діяльності, спільними проектами, особистими уподобаннями", - пояснюється у звіті.

У контексті української культури опитані експерти спонтанно згадують популярну музику ("ДахаБраха", "Океан Ельзи", ONUKA), фольклор (особливо у зв’язку із проектом Міклоша Бота "Поліфонія"), гастрономічну культуру, спорт (боксери брати Клички, футбольні клуби "Динамо Київ", "Шахтар", тенісист О. Медведєв), літературу (Ю. Андрухович, А. Курков, С. Жадан, І. Карпа, Л. Костенко), візуальне мистецтво, фестивалі (зокрема міжнародний мульти-дисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST.

Дослідження проводилося в липні-грудні 2020 року. Основним методом дослідження були глибинні експертні інтерв'ю з представниками цільової аудиторії, які проводили угорською або українською мовою. Інтерв'ю проводили за опитувальником, що містить близько 20 запитань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зустріч з російською стороною у Туреччині планується на середу

Міноборони Ізраїлю заборонило використання автомобілів виробництва низки фірм КНР через підозри у шпигунстві

РНБО запроваджує мораторій на перевірки бізнесу й втручання держструктур у підприємницьку діяльність – Зеленський

Ще одного українського підлітка, якого примусово вивезли під час окупації Маріуполя, вдалося повернути на підконтрольну уряду територію

НАБУ: Детективи бюро перебували у службовому відрядженні — на запрошення Ініціативи StAR

НАБУ: Жодної причетності працівника НАБУ до спецслужб РФ не встановлено, доказів участі в антидержавній діяльності немає

У Генштабі ЗС України підтвердили, що українські військові вчора завдали кілька ударів по ворогу в Бєлгородській області

Ще чотири родини з дітьми організовано евакуювалися з Донеччини

УЗАГАЛЬНЕННЯ: СБУ, ДБР та Офіс генпрокурора провели слідчі дії в НАБУ та САП

Фонд Порошенка посилює співпрацю з місією Ukraine Focus: медеваки та пікапи - на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА