Китай закликав США не політизувати походження COVID-19
Посольство Китаю в США попередило, що кампанія, що відродилася в США, покликана обвинуватити Китай у тому, що він є основним джерелом поширення в світі коронавірусу, тільки ускладнить боротьбу з пандемією.
"Політизація відстеження походження вірусу, цього суто наукового питання, не тільки ускладнить пошук його джерела, а й випустить на волю "політичний вірус", що серйозно ускладнить міжнародне співробітництво в боротьбі з пандемією", - йдеться в поширеній заяві офіційного представника посольства Китаю.
Він зазначив, що Китай підтримує всебічне вивчення всіх ранніх випадків захворювання COVID-19 в усьому світі, а також "ретельне розслідування діяльності деяких секретних баз і біологічних лабораторій в усьому світі".
"Такі дослідження і розслідування повинні бути повними, прозорими і заснованими на фактичних даних, і повинні бути доведені до кінця з тим, щоб все стало зрозумілим", - наголосив дипломат.
Як повідомлялося, президент США Джо Байден у середу доручив американським розвідслужбам "подвоїти зусилля" в пошуку джерела походження COVID-19 і відзвітувати про результати протягом 90 днів, йдеться в заяві, розміщеній на сайті Білого дому.
"Я попросив розвідувальну спільноту подвоїти зусилля, щоб зібрати і проаналізувати інформацію, яка може наблизити нас до остаточного висновку, і відзвітувати переді мною протягом 90 днів", - сказано в заяві Байдена.
Байден зажадав приділити увагу в доповіді окремим деталям, які можуть зажадати подальшого розслідування, включно з "питанням щодо Китаю".
У середу представник МЗС КНР Чжао Лицзянь заявив, що США в рамках розслідування походження коронавірусу COVID-19 слід забезпечити доступ фахівців Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на свої об'єкти.
Група експертів ВООЗ раніше відвідала Уханьський інститут вірусології. У доповіді про результати відвідування було зроблено висновок, що витік вірусів з лабораторії інституту "вкрай малоймовірний".
Однак американські ЗМІ раніше в травні повідомляли, що розвідслужби США сьогодні вивчають повідомлення про те, що в 2019 році, ще до того, як влада Китаю повідомила про перший випадок коронавірусу, в лабораторії в Ухані серйозно захворіли кілька співробітників.
У свою чергу колишній президент США Дональд Трамп констатував, що висунута ним свого часу версія про те, що лабораторія в Ухані може бути джерелом виникнення коронавірусу, нарешті, стає популярною.